PSU'dan çığlık sesi geliyor ve bazen sigortayı attırıyor

Ghost0628

Hectopat
Merhaba, PSU evde bazen sigortayı attırıyor bazen attırmıyor, ben de sisteme zarar vermemesi için çıkarıp ayrıyken denemek istedim. Kısa devre yapıp açmaya çalıştığımda fan dönecek gibi oluyor sonra durup çığlık sesi çıkarıyor ardından fanlar dönmeye başlıyor, bir süre aonra kendiliğinden kapanıyor. Sizce bu PSU'nun sorunu ne olabilir? Videoyu ve sesini de atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, PSU evde bazen sigortayı attırıyor bazen attırmıyor, ben de sisteme zarar vermemesi için çıkarıp ayrıyken denemek istedim. Kısa devre yapıp açmaya çalıştığımda fan dönecek gibi oluyor sonra durup çığlık sesi çıkarıyor ardından fanlar dönmeye başlıyor, bir süre aonra kendiliğinden kapanıyor. Sizce bu PSU'nun sorunu ne olabilir? Videoyu ve sesini de atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam devam ediyorsa bir garantiye yollayın. Hiç hayıra alamet değil.

Hocam devam ediyorsa bir garantiye yollayın. Hiç hayıra alamet değil.
Garantisi yok maalesef, iyi bir yere tamire vermiştim arıza kontrol yapıldı bir sorun bulamadılar. Evde de bir kez sigorta attırdıktan sonra birdahakine sorunsuz çalışıyor anlamadım. İlk açtığımda fazla güç çekiyor olabilir mi? Çünkü ikinci açtığımda normal çalışıyor. Ayrıca videodaki ses anakarta bağlıyken çıkmıyor kasadan ayırıp kısa devre ile açtığımda o ses çıkıyor.

Garantisi yok maalesef, iyi bir yere tamire vermiştim arıza kontrol yapıldı bir sorun bulamadılar. Evde de bir kez sigorta attırdıktan sonra bir dahakine sorunsuz çalışıyor anlamadım. İlk açtığımda fazla güç çekiyor olabilir mi? Çünkü ikinci açtığımda normal çalışıyor. Ayrıca videodaki ses anakarta bağlıyken çıkmıyor kasadan ayırıp kısa devre ile açtığımda o ses çıkıyor.

Akım korumalı priz olabilir mi ihtiyaç acaba? Fan sesi dışında çok ses gelmez PSU'lardan bilemiyorum o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı