PSU'dan cızırtı sesi geliyor

Fatih ESIN

Femtopat
Daha fazla  
Beyler yeni sistem topladım her şey yolunda. Ama şöyle bir sorun var bilgisayarı kapattığımda şunu fark ettim PSU'dan anca kafanızı yanına yaklaştırınca gelen cok az bir cızırtı sesi geliyordu. Bende PSU'da sorun var zannettim vatana geri gittim sorunumu anlattım orada taktık kapalı haldeyken ses gelimiyordu calışan sorun PSU kablosunda veya evinizin elektrik sisteminden kaynaklanıyor olabilir dedi ben de sorun belki kabloda dır diyerek yeni kabloda aldım eve geldim yenisini taksam bile hâlâ ses geliyor. Bizimkiler evin pirizlerinde belki topraklama olmayabilir veya elektrik sisteminden kaynaklanıyor olabilir dedik sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

PSU: Cooler Master 650W 80Plus Bronze.

Son düzenleme:
Aynı durum bende vardı PSU'dan cızırtı sesi geliyordu ama bilgisayar açıkken prizde hafif bir yanık durumu vardı prizi değiştirdiler ve düzeldi belki prizde olabilir hata hocam.

Tam PSU'dan geldiğine emin değilsen dün başıma gelen olayı kısaca anlatayım. Kasanın arkasından hafif cızırtı duyuyordum ve PSU'da sıkıntı var sanıp üzülüyordum sonra farenin bağlantısını çekince o ses kayboldu. Tüm kabloları kasadan çekip bir sesi kontrol et belki senin de sorunun PSU'da değildir, umarım.

Tam PSU'dan geldiğine emin değilsen dün başıma gelen olayı kısaca anlatayım. Kasanın arkasından hafif cızırtı duyuyordum ve PSU'da sıkıntı var sanıp üzülüyordum sonra farenin bağlantısını çekince o ses kayboldu. Tüm kabloları kasadan çekip bir sesi kontrol et belki senin de sorunun PSU'da değildir, umarım.

Zaten sadece güç kablosunu takarak denedim ses devam ediyordu evin elektrik sistemi iyi değil diyor bizimkiler bende ondan süphelendim.

Zaten sadece güç kablosunu takarak denedim ses devam ediyordu evin elektrik sistemi iyi değil diyor bizimkiler bende ondan süphelendim.
Arka fandan da gelebilir ama kesin olarak PSU diyorsan (Vatan'da sorun çıkmadığına göre) prizi kontrol etmende fayda var. Priz hattındaki bağlantı kablolarında gevşeme olduğu zaman sorun yaşanabiliyor ama ufak bir ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı