PSU'dan cızırtı sesi geliyor

OneLifeLiveIt

Hectopat
PC'yi kapattıktan sonra, PSU on/off tuşu açıkken güç kaynağından cızırtı sesi geliyor. On/off tuşu ile gücü tamamen kestikten bir süre sonra ses kesiliyor. Bu durum normal mi?

PC'yi kapattıktan sonra, PSU on/off tuşu açıkken güç kaynağından cızırtı sesi geliyor. On/off tuşu ile gücü tamamen kestikten bir süre sonra ses kesiliyor. Bu durum normal mi?

Bobin ya da kondansatör kaynaklı ıslık sesidir. Garantili ürünse gönderin, değilse güvendiğiniz bir elektronikçiye teslim edin. İşinden anlamayan birine vermenizi önermem. Geçtiğimiz haftalarda benim PSU'da aynı sesi yapıyordu şuan duymuyorum. Elektrik mevzusu kısacası.

Arkadaki kablonun yerine tam oturduğundan emin ol tam takılı değilse cızırtı sesi gelir ben de yaşadım aynı sorunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum geçenlerde benim kasadan aynı dediğin gibi cızırtı veya başka tabirle CDnin alt tarafının çizilmesi gibi bir ses geliyordu. PC kapalıyken de geliyordu açıkkende. Senin gibi PSU güç tuşunu kapatmak aklıma gelmedi. Daha doğrusu ben sesin tam olarak PSUdan geldiğini çözemediğim için aklıma gelmedi. Kasanın arkalarından bir yerlerden geliyordu fakat kesin olarak PSU diyemiyordum. Sistemi komple garantiye gönderdim başka arızaları da var diye fakat garantiye göndermeden sesler kesildi. Bende devam eder onlarda görür diye kaydetmedim telefonla bir şeyle. Onlarda PSUda bir sorun yok gibi duruyor dediler (testlere tabi tutuyorlar PCyi sorunları tespit etmek için garanti kapsamına göndermenden önce fakat ne tür testler bilmiyorum, hani HDDye işlemciye yük bindirirsin felan ama PSUya nasıl bir test uyguladılar bilmiyorum.) ve normalde ben test ettiğimde bad sector olmayan HDD bad sector çıkmış demelerine göre ve servise gittiğinde HDD arızalı çıkmış yenisiyle değişilmesi için taraflarına bildiri gelmiş. Yani demem o ki bende sesin kesinlikle harddiskte olmadığını düşünürken (harddiskim kasanın en önünde sesin arkadan geldiğine eminim) bir anda sorun harddiskte çıktı ki harddisk çizilmesi diye bir olay da var yanlış bilmiyorsam, o tarz bir ses çıkarıyor kötü akım iletilmesi sonucu anahtarın açılıp kapanamamasından dolayı. Sorun çözüldü diyemeyeceğim çünkü sistem elime geri gelmedi beklemedeyim, haftaya elimde olacak büyük ihtimal o zaman bir gelişme olursa haberdar ederim. HDD’ne baktırmanı da önerebilirim bu durumda.
arkadaki kablonun yerine tam oturduğundan emin ol tam takılı değilse cızırtı sesi gelir ben de yaşadım aynı sorunu
Dostum yazınca aklıma geldi bu sorunu bende yaşadım bu illa PSUda olmuyor. Güç kablosunun takıldığı monitörde başıma geldi bu benim. Azıcık gevşemiş kablo monitörü hareket ettirirken ve cızırtı yapıyordu kabloyu yerine tam oturtmamla çözülmüştü sorun.

PSU markası nedir?
Thermaltake smart rgb 700w

Bobin ya da kondansatör kaynaklı ıslık sesidir. Garantili ürünse gönderin, değilse güvendiğiniz bir elektronikçiye teslim edin. İşinden anlamayan birine vermenizi önermem. Geçtiğimiz haftalarda benim PSU'da aynı sesi yapıyordu şuan duymuyorum. Elektrik mevzusu kısacası.
Acil mi yoksa bir müddet böyle kullanabilir miyim ?

Hiç beklemeyin. Garantisi var ise garantiye yok ise işini iyi yapan bir elektronikçiye götürün derim onlar bütün parçaları test edip bulur ve değiştirir kafanız rahat eder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı