PSU'dan cızırtı sesi geliyor

efeyumak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 7 ay önce sistem topladım fakat PSU değiştirmedim ve kasım ayında PSU'dan cızırtı sesi gelmeye başladı fakat bu ses sürekli değil bir gün gelip 2 gün gelmiyor veya sabah gelip akşam gelmiyor gibi bazı arkadaşlar coil whine diyor yeni PSU alıp sorun devam ederse boşa masraf yapmak istemiyorum.
Not: Şunu bunu yazarken ses yok fakat 10 dakika önce vardı.

Yeni PSU almalık bir durumun yok. Zararlı değil. İstersen servise gönder. Değişim alma şansın var. Bence değmez ama gelecek üründe de aynı şeyi yaşama şansın var.

Coil Whine'dır diğer arkadaşların dediği gibi. Sıkıntı olmaz tek olayı ses.

Yeni PSU almalık bir durumun yok. Zararlı değil. İstersen servise gönder. Değişim alma şansın var. Bence değmez ama gelecek üründe de aynı şeyi yaşama şansın var.
psu eski hocam garantisi yok eski parça sistemde

PSU markanız nedir acaba? Evet bazı PSU'da coil whine sesi gelebiliyor. Ekran kartına benzer bir durum.

Markası gameforce hocam yenisini almak sıkıntı değil ve almakta istiyorum eski olduğu için fakat boşada masraf yapmak istemiyorum.

PSU aşırı fazla yüke maruz kalınca bobin tellerinde titreşim olur, buna da coil whine denir yani dert edecek bir durum yok ama kalitesiz marka ise değişim öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı