PSU'dan gelen cızırtı sesi nedir ?

ExpelliArmusTR

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
EKRAN KARTI:ASUS DUAL RTX 3060 OC 12GB-İŞLEMCİ:İNTEL İ5 12400F-DEPOLAMA:CRUCİAL 500GB NVME SSD,CRUCİAL 1TB SATA SSD-MONİTÖR:ASUS TUF GAMİNG VG27VQ CURVED 165 HZ 1MS-İŞLETİM SİSTEMİ:WİNDOWS 10 HOME-RAM:GSKİLL RİPJAWS 8X2 RAM
Meslek
Radyo Tv Teknikeri - Harita Teknisyeni
Öncelikle herkese hayırlı bayramlar. Benim sorunum PC'de belli bir zaman geçtikten sonra veya oyun açtıktan sonra PSU'dan videodakinde olduğu gibi ses geliyor. Ne yapmam lazım?

PSU cızırtı sesi videosu

Son düzenleyen: Moderatör:
İçini açabilir misiniz PSU'nun fanında bir şey olabilir ya da içinde olmaması gereken bir şey vardır.

Garantisi varsa garantiye verin.

PSU'nun içini açmayı bilmiyorum maalesef.

Öncelikle herkese hayırlı bayramlar. Benim sorunum PC'de belli bir zaman geçtikten sonra veya oyun açtıktan sonra PSU'dan videodakinde olduğu gibi ses geliyor. Ne yapmam lazım?

PSU cızırtı sesi videosu
Özellikle yük bindiğinde yani oyunlarda oluyor ise coil whine sesidir. Fan durumu da olması muhtemel. Yüke girdiğinde fan daha hızlı rpm ile döndüğü zaman sesi farkettirebilir.

PSU cızırtı sesi videosu

PSU da coil whine sorununa hiç denk gelmedim açıkçası ancak daha deneyimli denk gelen arkadaşlar vardır. Sesin PSU'dan geldiğini kesinleştirdiniz mi? Videodan gördüğüm kadarıyla ekran kartınız ASUS Dual model. Ekran kartınızı yeni mi yükselttiniz? Eğer imkanınız varsa ekran kartını ya başka bir sistemde deneyin ya da yedekte daha düşük bir model ekran kartınız varsa onu takıp deneyin.

PSU da coil whine sorununa hiç denk gelmedim açıkçası ancak daha deneyimli denk gelen arkadaşlar vardır. Sesin PSU'dan geldiğini kesinleştirdiniz mi? Videodan gördüğüm kadarıyla ekran kartınız ASUS Dual model. Ekran kartınızı yeni mi yükselttiniz? Eğer imkanınız varsa ekran kartını ya başka bir sistemde deneyin ya da yedekte daha düşük bir model ekran kartınız varsa onu takıp deneyin.

Ekran kartımı PC ile birlikte satın aldım hazır sistemdi.Bilgisayar elektriği işlerinden anlayan bir tanıdığıma sorduğumda oda ekran kartından olabilir dedi sabah kartı onun sistemde deneyeceğiz ama oda PSU'dan olduğunu düşünüyor içindeki elektriksel aletlerden veya fandan geldiğini söyledi sistemi alalı daha 7 ay oldu çok garip bir durum. Artık sabah ekran kartını başka sistemde deneyip sonucu öğreneceğim.
Bir de bendeki PSU'nun tam olarak 600W değil de 450 500W verdiğini söyledi dogru mudur?

Ekran kartımı PC ile birlikte satın aldım hazır sistemdi. Bilgisayar elektriği işlerinden anlayan bir tanıdığıma sorduğumda oda ekran kartından olabilir dedi sabah kartı onun sistemde deneyeceğiz ama oda PSU'dan olduğunu düşünüyor içindeki elektriksel aletlerden veya fandan geldiğini söyledi sistemi alalı daha 7 ay oldu çok garip bir durum. Artık sabah ekran kartını başka sistemde deneyip sonucu öğreneceğim.
Bir de bendeki PSU'nun tam olarak 600W değil de 450 500W verdiğini söyledi dogru mudur?

12A kanalından kaç watt veriyorsa o değerle çarpacaksınız. Gerçek W değeri o şekilde hesaplanıyor.

Geri
Yukarı