PSU'dan gelen cızırtı sesi nedir ?

ExpelliArmusTR

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
EKRAN KARTI:ASUS DUAL RTX 3060 OC 12GB-İŞLEMCİ:İNTEL İ5 12400F-DEPOLAMA:CRUCİAL 500GB NVME SSD,CRUCİAL 1TB SATA SSD-MONİTÖR:ASUS TUF GAMİNG VG27VQ CURVED 165 HZ 1MS-İŞLETİM SİSTEMİ:WİNDOWS 10 HOME-RAM:GSKİLL RİPJAWS 8X2 RAM
Meslek
Radyo Tv Teknikeri - Harita Teknisyeni
Öncelikle herkese hayırlı bayramlar. Benim sorunum PC'de belli bir zaman geçtikten sonra veya oyun açtıktan sonra PSU'dan videodakinde olduğu gibi ses geliyor. Ne yapmam lazım?

PSU cızırtı sesi videosu

Son düzenleyen: Moderatör:
İçini açabilir misiniz PSU'nun fanında bir şey olabilir ya da içinde olmaması gereken bir şey vardır.

Garantisi varsa garantiye verin.

İçi açılması gereken son şey PSU bence. Ufak bir hatada sistem gider. Sakın yapmayın. Benim PSU da böyle cızırdamaya başlamıştı zamanında, 1 yıl sonra PC restart atmaya başladı değiştirdim.

İşin ehli olmadan PSU’nun içi açılmaz. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız temizlik veya fan değişimi için bile açılmaz. PSU içindeki kapasitörlerde voltaj yükü bulunabilir ve çarpılırsınız. Bilip bilmeden verilen bu tip tavsiyeleri dikkate almayın.

Ekran kartımı PC ile birlikte satın aldım hazır sistemdi. Sistemi alalı daha 7 ay oldu çok garip bir durum. Artık sabah ekran kartını başka sistemde deneyip sonucu öğreneceğim.

Sistemi 7 ay boyunca kullanmışsınız güle güle kullanın öncelikle. Ekran kartı coil whine sesi genelde ilk andan itibaren olan bir ses sonradan oluşan bir ses değil. Eğer ilk zamanlarda da bu ses varsa yüksek ihtimal coil whine sesi ekran kartındandır. Ama yok sonradan oluştu ise bu ses PSU'dan olması daha yüksek. Bunun dışında PSU markanız nedir?

Sistemi 7 ay boyunca kullanmışsınız güle güle kullanın öncelikle. Ekran kartı coil whine sesi genelde ilk andan itibaren olan bir ses sonradan oluşan bir ses değil. Eğer ilk zamanlarda da bu ses varsa yüksek ihtimal coil whine sesi ekran kartındandır. Ama yok sonradan oluştu ise bu ses PSU'dan olması daha yüksek. Bunun dışında PSU markanız nedir?

PSU markası Rampage idi model hakkında pek bir bilgim yok. Sorunun kaynağı PSU ekran kartında herhangi bir sorun yok efendim.

Videodaki ses PSU'dan geliyormuş içindeki bazı parçalarda sıkıntı varmış ve yanmış desek yeridir çok bir sorun çıkmadan halletik destekleriniz için teşekkür ederim herkese.

Geri
Yukarı