Çözüldü PSU'dan gelen tıkırtı sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MUZAFFERENES

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık Öğrencisi
High Power ECO BR 500W model PSU'dan gelen ses kafamda soru işaretleri oluşturdu. PSU'dan geldiğine eminim sesin. Ses tıkırtı şeklinde örnek vermek gerekirse' tık tık tık tık' araları çok kısa, bir şişeden su boşaltırken çıkan ses gibi düşünülebilir. Sistem soranlar olursa:

-Sapphire RX570 4 GB ITX.
-R5-2600.
-B450M anakart.

Çözüm
Ses yük altında mı oluyor yoksa düz biçimde Bilgisayar çalıştığında mı?

Fana takılan bir şey var mı kontrol edin. PSU’yu söküp fön makinası ile ılık hava ile basınç yapın fana.
Son durum nedir?

O hafta temizliği yaptım ama hiç bir şey değişmedi. Fandan geliyor ses bariz açıp yağlamak gerekiyor ama biraz daha götürmesini bekliyorum.
Sessiz fan aldım PSU’ya taktım kabloyu da anakarta taktım. Tam yükte sorunsuz, 1 aydır kullanıyorum.
Gayet mantıklı olabilir benim içinde aynısını uygulamak. İyice artarsa ses bende önce yağlama yoluna gidicem olmazsa bu yolda aklımda. Bir ay öncesiyle hemen hemen aynı gibime geliyor ses yüksekliği sanki değişmemiş gibi.

O hafta temizliği yaptım ama hiç bir şey değişmedi. Fandan geliyor ses bariz açıp yağlamak gerekiyor ama biraz daha götürmesini bekliyorum.

Gayet mantıklı olabilir benim içinde aynısını uygulamak. İyice artarsa ses bende önce yağlama yoluna gidicem olmazsa bu yolda aklımda. Bir ay öncesiyle hemen hemen aynı gibime geliyor ses yüksekliği sanki değişmemiş gibi.
Ne uğraşıyorsun ya yap benim dediği mi dua etmeye başlarsın. Bu sorunun çözümü fan değişim yağlama işe yaramaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı