PTT ATM para sıkışması

Ronnie1035

Hectopat
Arkadaşlar az önce ininal kartla PTT ATM'sine 60 TL gibi bir miktar verdim parayı koyduktan sonra bir şeye basmama rağmen yatırmayı iptal etti paralar içerdeyken ininal müşteri hizmetlerini aradım, dilekçe olarak mail atmamı söylediler. Yarın PTT'ye gitsem yardımcı olurlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, olmazlar. Olayı 2 defa yaşamış biri olarak söylüyorum. Dilekçe yazın, mail atın. 1 ay içinde paranız gelecektir.
Yarın gidip paranızın sıkıştığını belirtin, güvenlik kamerasından doğrulayıp vereceklerdir.
Maalesef vermiyorlar. Bizle ilgisi yok deyip İninal'a yönlendiriliyor.

Hayır, olmazlar. Olayı 2 defa yaşamış biri olarak söylüyorum. Dilekçe yazın, mail atın. 1 ay içinde paranız gelecektir.

Maalesef vermiyorlar. Bizle ilgisi yok deyip İninal'a yönlendiriliyor.
İninal kullanmıyorum ama bende yaşadım, Cumartesi günü yaşamıştım. Pazartesi günü gittiğimde ise güvenlik kamerasından doğrulayıp geri aldım paramı.

Müşteri temsilciliği de arayıp işlem yaptığınız saati ve tarihi belirtin. Ertesi gün gidip şubeden de teslim edebilirler. Aynısı devlet bankasında yaşadım, bu şekilde sorunumu çözdüler.

İninal kullanmıyorum ama ben de yaşadım, Cumartesi günü yaşamıştım. Pazartesi günü gittiğimde ise güvenlik kamerasından doğrulayıp geri aldım paramı.
Sizin kullandığınız kart banka kartı olmalı. Bu arada her şeye gülmenize gerek yok. Şubeye kadar gittim yine bizle ilgisi yok dediler.

Maalesef olmuyor. Ben kaç kere yaşadım ve dilekçe göndermekten başka çare yok. Dilekçenizi gönderin, 1 ay içinde gelecektir paranız.

İninal'da nasıl olur bilmiyorum ama normal banka kartlarında işleyen süreçten söz edeyim. Enpara'da aynı problem başıma gelmişti. Müşteri hizmetlerini aradığımda ATM kodunu , yatırdığım paranın miktarını ve kaçlık banknotlar olduğunu sordular. Soruları cevapladıktan sonra tutarı hesabıma anında yatırdılar, ATM'yi kontrol edip eksik veya fazla olması durumunda hesaba yatırılacağını ya da fazla tutarın çekileceğini belirttiler. Bu noktada sorumluluk ATM'nin hangi bankaya ait olduğundan ziyade hesabınızın bağlı olduğu kuruma ait. Siz yine de PTT'yi arayıp sorunu izah ederseniz yardımcı olabilirler ya da yol gösterebilirler sanıyorum.

Geri
Yukarı