PTT Kargo Başkasının Adına Olan Ürün Teslim Alınabilir mi?

Kendim bildiğim üzere her ptt aynı şekilde işlemiyor diye biliyorum. Yani benim oturduğum muhitte 1 TL lik kargoyu bile kargo sahibinin dışında kimseye vermiyorlar. Ama bizim ülkemizde işler saçma sapan ilerlediği için çalışanla konuşup alabilir misin bilemiyorum. Ancak arkadaşının şikayet etmesi halinde, elbette etmeyecektir kargo senindir ama böyle bir durum olması durumunda en son elden çıkartan kişi için yasal takip ve adli suç dosyası oluşturulur. Bilginiz olsun. Kargo memurunun başını yakarsınız.
Hocam haklısınız normalde öyle işlemesi gerekiyor ama Şikayetvar sitesine baktığımda bir ton şikayet var apartman kapısına bırakılan ürünler hakkında ve dağıtım yapan kişiye de pek bir yaptırımı yok gibi şikayetlerden gördüğümüz kadarıyla.

Arkadaşlar merhaba.

AliExpress'den 25 dolarlık bir ürün sipariş ettim. Teslimat bilgilerine arkadaşımın ismini ve telefonunu yazmıştım. Adresi de direk yakınımızdaki PTT kargosunu verdim. Fakat maalesef arkadaşım işi gereği acil olarak yurt dışına gitti ve ne zaman döneceği belli değil açıkçası.

Şimdi ben bu ürünü nasıl alabilirim? Direk PTT şubesine gidip arkadaşımın ismini ve TC'sini söylesem, onun gibi davransam bir şansım olur mu? Kimliğimi evde unutmuşum bahanesi uydururum.

Sonuçta 25 dolarlık bir ürün ve PTT kargo gibi bir şirketten bahsediyoruz, kargoları apartman girişine, sokağa bırakan bir şirket.

Ne dersiniz bu konuda?
Hocam alabildiniz mı kargoyu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı