PTT Kargo dağıtım bölgesi nasıl öğrenilir?

Mexalon

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar merhabalar,

Ordu ilinde bir ilçede yaşıyorum. Bulunduğum yer deniz kenarında ve hemen alt otoyola kadar ( anayol ile mesafem 400 metre) dağıtım yapan kargo firmaları bize dağıtım yapmıyor. İlginç olan son 1 yıldır sürekli 'kargonuz dağıtıma çıktı şu kod ile teslim alabilirsiniz' diye mesaj geliyor sonra da teslim edilemedi diyip mesaj geliyor. Ayrıca bulunduğum yere PTT kargo dağıtım yapıyor. Merak ettiğim konu ; Acaba önceleri dağıtım alanında olmayan evim artık dağıtım bölgesinde olup kargo şirketi çaktırmadan siz bölge dışısınız diyor olabilir mi? Dağıtım bölgesi kapsamında olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl mesela hocam?

Aldığınız uygulama üzerinden siparişlerim bölümüne girin ( adı farklı olabilir siparişlerinizi görmeniz lazım) mevcut siparişi seçin sipariş bilgilerinde "kargo numarası " veya " kargo kodu" adlı bölmeler olacak oradan numarayı kopyalayın ve verilen kargo şirketinin sitesinden sorgulayın.

Aldığınız uygulama üzerinden siparişlerim bölümüne girin ( adı farklı olabilir siparişlerinizi görmeniz lazım) mevcut siparişi seçin sipariş bilgilerinde "kargo numarası " veya " kargo kodu" adlı bölmeler olacak oradan numarayı kopyalayın ve verilen kargo şirketinin sitesinden sorgulayın.
Onu sormuyorum dağıtım bölgesi içi yada dışında olduğumu nasıl öğrenebilirim onu soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı