PTT Kargo Sigortasız Diye Tutanak Tutmadı

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Letgo'dan bir uçak maketi satın aldım. Aldığım kişi ürünü sigortalı gönderdiğini söylemişti ancak ürün sigortasızmış. Saat 16.41 de banktaki çalışan bana ürünün sigortasız olduğunu, tutanak tutulmayacağını ve yanlarında açmamın hiç bir işe yaramayacağını söyledi. O sırada acele çalışıyor kapatmaya yakın bir saat olduğu için. Ürünü teslim aldıktan sonra evimde açtığımda motoru tutan parçanın kırıldığını gördüm. Satıcıyla iletişime geçtim ve bana sigortalı olduğunu hatta bir kağıt imzaladığını söyledi. PTT müşteri hizmetlerini aradığımda onlar da sigortasız olduğunu ancak sigortasız olsa bile tutanak tutulabileceğini belirttiler. Bu durumda paketi PTT şubesinde ''açamadığım'' için delil olmadığından haksız bulunabilir miyim?

Son düzenleme:
Güzel ülkemin klasik kargo hizmeti. Şimdi burada satıcı mı suçlu, kargo şirketi mi? Anladığım kadarıyla satıcı sigortalattığını savunuyor fakat delil yok. Kargo şirketi sigortasız diyor ama delil yok. Çalışan tutanak tutamam diyor. PTT müşteri hizmetleri tutanak tutulabilir diyor. Herkesin ağzından bir şey çıkıyor fakat kim mağdur? Tabi ki alıcı...

Üzüldüm kardeşim. Umarım hakkını alırsın. Tavsiyem satıcı ile konuş. Beraber çözüm arayın.

İsterse en güvenli yerden kargo gelse bile o kargoyu kargo çalışanlarının yanında açıp bakarım. Bakmama müsaade yoksa geri gönderirim. İsterse 1 liralık olsun isterse 1 milyonluk olsun. Açıp bakman gerekirdi. Kargo acentesi isterse 2 dakika sonra kapatsın.
Kısaca hiçbir şey ispat edemezsin. Üzgünüm...

5 dakika durmak zorunda, ben bir hizmet için para veriyorsam, o kutunun içi açılacak.

Gerçi ne zaman "Abi açıp kontrol edebilir miyim?" diye sorsam kafama molotof atıp kaçan elemanlar gibi atıp kaçıyor. Hatta Kırkağaç/MANİSA'da 4 alışverişim oldu internetten, 4'ünde de farklı kargo şirketi, hiçbiri imza almadı :D Kargoyu kafama atıp kaçtılar :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı