PTT, kargoyu başka birine teslim etti

ÇokoMelih

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim RH16343****tr takip numaralı kargom 22 Nisan 2021 perşembe 14:18 tarihinde başka birisine teslim edildi olarak gözüküyor, o tarihte evde olmama rağmen gelen giden olmadı. Müşteri hizmetlerini aradım, kurye Mustafa diye birine teslim etmiş. Ben bu işin peşini bırakmayacağım, gerekirse dava açacağım. Tazminata kadar yolu var.

Posta hizmetlerinin gizliliği ve güvenliği madde 7 – (1) hizmet sağlayıcıları ile posta hizmetlerinde çalışanlar veya herhangi bir şekilde posta hizmetleri ile ilgili bilgiye sahip olanların, bu bilgileri ve posta hizmetleri ile ilgili ilişkileri açığa vurmaları, gönderileri açmaları, içlerinde ne olduğunu araştırmaları, üçüncü kişilere bilgi vermeleri veya herhangi birinin bunları yapmasına neden olmaları, gönderileri zapt veya yok etmeleri yasaktır. (2) hizmet sağlayıcıları, yürüttüğü hizmetlerle ilgili olarak gerekli güvenlik önlemlerini almakla yükümlüdür. (3) posta gönderileri, kanunla yetkili kılınan merciler dışındaki kişilerce alıkonulamaz, açılamaz ve içeriği araştırılamaz.

Kanun bu şekilde. Madde 1'i ihlal ediyor, çünkü 3. şahıslara benim gizli kargo bilgilerimi vermiş oluyor. 2'yi ihlal ediyor, çünkü güvenliği sağlamamış oluyor.

Hocam bence o kadar abartmanıza gerek yok. Benimde başıma gelmişti karışıklık olabiliyor. Kargom oturduğum yerden başka şehirde İzmir`de birine teslim edilmiş olarak görünüyordu. Kargo şirketiyle görüşün kargonuzun teslim alınıp adresinize yönlendirilmesini isteyin.

Benim RH16343****tr takip numaralı kargom 22 Nisan 2021 perşembe 14:18 tarihinde başka birisine teslim edildi olarak gözüküyor, o tarihte evde olmama rağmen gelen giden olmadı. Müşteri hizmetlerini aradım, kurye Mustafa diye birine teslim etmiş. Ben bu işin peşini bırakmayacağım, gerekirse dava açacağım. Tazminata kadar yolu var.

Kanun bu şekilde. Madde 1'i ihlal ediyor, çünkü 3. şahıslara benim gizli kargo bilgilerimi vermiş oluyor. 2'yi ihlal ediyor, çünkü güvenliği sağlamamış oluyor.
PTT kargo şirketinin numarasını arayın ve şikayetçi olun bu herkesin başına gelebilir merak etmeyin kargonuz en kısa zamanda size ulaşacaktır.

PTT kargo pişmanlıktır. Siparişim 2-3 haftadır gelmedi, ben de şubeye gittim. Kargo yığını vardı adeta. Bu yığından hangisi seninse al dediler. Başka kargolara da zarar versem kimsenin ruhu duymayacaktı. İlgisizler işte.

PTT'den geri dönüş yapıldı, kargonun bana ait olmadığını bir yanlışlık olacağını söylediler, ama ne hikmetse kargo teslim edilen adam benim ile aynı mahallede oturuyor, onunda ürünü yurt dışı, benim ürünüme kesilecek gümrük vergisi onun ürününe de kesilmiş, rezillik.

Dosya Ekleri

• unknown (4).png
    unknown (4).png
    28,6 KB · Görüntüleme: 103
AYnı şekilde benimde başkasına teslim edildi ancak kime edildiğini göremiyorum siz nasıl buldunuz ? Ptt kargo takip numaram yok satıcı bilgi vermiyor

Aynı şekilde benim de başkasına teslim edildi ancak kime edildiğini göremiyorum siz nasıl buldunuz? PTT Kargo takip numaram yok satıcı bilgi vermiyor

Yurt dışı kargosuysa satıcının sana vediği takip kodunu Ship24'e gir, orada rh ile başlayıp TR ile biten kod olacak, onu PTT'ye girin.

Geri
Yukarı