PTT'den Kargo Almak için Yaş Sınırı Var mı?

Sizin adınıza da olsa, başka birinin adına da olsa şubeden teslim alabilirsiniz. Sıkıntı olmaz. Ben 17 yaşındayım neredeyse her firmadan kargo alım-gönderimi yaptım.

abi ben kapıya gelmesine istemiyorum napmam gerekiyo ya
Kargo takip numarası verecekler. Oradan takip etmen gerek. ''Dağıtıcı birime ulaştı'' gibi birşey yazdığında yakınındaki PTT şubesine ulaşmış demektir. Arayıp kargonun orada olup olmadığını sorgulayın. Orada ise kimliğiniz ile gidip alabilirsiniz.

Ben 10 yaşındayken bile kargo alıyordum. Sadece T.C. 'ni istiyorlar o kadar. Bide imzalıyorsun. Ama bence yurtdışından gelen bi kargoyu 18 yaş altındakilere vermeyebilirler. Görünüşe göre ailenden habersiz almışsın, bende öyle bi durum yaşadım. Ama yurtdışından gelen bi kargonu 18 yaşından büyük değilsen, çalışanın instiyatifine bırakacaksın. Veredebilir, vermeyedebilir.
Abi bişe sorcam mesela kargo ulaştı filan yazcakya ben ptt'ye gitcem benim kargomu nasıl bulcam?
Sen ad soyad vereceksin. Onlar bakıp sana getirirler. Ama söylediğim şartlarda olman gerekebilir. Özellikle kimliğinin olması lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı