PUA:Win32/Puasson.A.ac! nedir?

benimadimayran

Femtopat
Daha fazla  
Tam bilgisayarımı kapatıyordum bir anda wadged geldi ve istenmeyen yazılım uyarısı verdi, bastığımda karşıma bu manzara çıktı.

1642280895626.png

Açıkçası virüs mü değil mi anlamadım eğer virüsse hangi tür virüs yardımcı olursanız sevinirim.

Burada detaylı yazıyor. Sağ tıklayıp Türkçe'ye çevirebilirsiniz.

@403052 Hocam HowToFix tarzı siteleri önermiyorum. Ufak bir tehdit için gereksiz ayrıntıya giriyorlar veya saçmaladıkları oluyor. Çoğu zararlı için genel bir çözüm var ;).

Potansiyel olarak istenmeyen dosya. Karantinaya alabilirsiniz veya Kaldır -> Eylemleri Başlat ile direkt silebilebilirsiniz zararlıyı.

Hocam HowToFix tarzı siteleri önermiyorum. Ufak bir tehdit için gereksiz ayrıntıya giriyorlar veya saçmaladıkları oluyor.
Bilgilendirme amaçlı iyi oluyorlar. Çözümü her zamanki gibi anti-virüslere bakıyor zaten.

Bilgilendirme amaçlı iyi oluyorlar. Çözümü her zamanki gibi anti-virüslere bakıyor zaten.
Verdiğin site GridinSoft reklamı yapıyor. Eylemleri başlat demesi yeterli, bilgilendirme yapmayı gerektiren bir durum yok. Yaptığın öneri gereksiz ve zararlı kısacası.

Potansiyel tehdit ya da zararlı olunca ne demek oluyor bu sadece merak ettim.
Dosyayı karantinaya aldım Malwarebytes ile derin tarama yaptırıyorum şu an çünkü korkuttu beni😐

Geri
Yukarı