PUBG Anlık FPS Dropları

PUBG'de FPS 120'den 90'a düşüyor, geri 120'ye cikiyor. Anlık oluyor bu, nedeni nedir?
FPS droplarına bakmaktansa o an oyunda rahatsız edici kırılma, gecikme, yavaşlama oluyor mu ona bakmanız gerekli. Eğer bu dediklerim sizde mevcutsa ekran kartı driverını bir temiz kurulum yapmayı deneyin. SSD kullanmıyorsanız zaten bu ilk problem. Kaynağı büyük ihtimal SSD'dir. Onun dışında fazla dolu bir HDD, defrag yapılmamış diskler de gecikmelere sebep oluyor. Disk Temizleme kullanıp küçük bir temizlik yapabilirsiniz. Bir de crack Windows baş belasıdır.

Ayine başlıyoruz arkadaşlar. Hedef sistem bileşenlerini tahmin etmek. Ardından arkadaşa yardımcı olacağız.
Bunu yazana kadar talep etseniz daha hoş olmaz mıydı? Gördüğünüz gibi arkadaş yeni bir çoğumuzun başına gelmiştir bu v.b. durumlar.
Yazmamisim pardon
Rtx 2060
Ryzen 5 2600
16 gb 3000mhz cl16 ram
240gb ssd
1tb hd
B450 anakart
Acemilik olur arada dostum sorun etme. Müsait olduğunuz bir ara sosyal kurallarına göz atın derim yoksa cezalar sık sık gelir :)

FPS droplarına bakmaktansa o an oyunda rahatsız edici kırılma, gecikme, yavaşlama oluyor mu ona bakmanız gerekli. Eğer bu dediklerim sizde mevcutsa ekran kartı driverını bir temiz kurulum yapmayı deneyin. SSD kullanmıyorsanız zaten bu ilk problem. Kaynağı büyük ihtimal SSD'dir. Onun dışında fazla dolu bir HDD, defrag yapılmamış diskler de gecikmelere sebep oluyor. Disk Temizleme kullanıp küçük bir temizlik yapabilirsiniz. Bir de crack Windows baş belasıdır.
SSD di kullaniyorum ama oyun ssd de degil dediklerinizi yapicam size iletirim sonucu,sağolun öneriniz için

PUBG'de FPS 120'den 90'a düşüyor, geri 120'ye cikiyor. Anlık oluyor bu, nedeni nedir?
Bu arada benzer durum bende de var. Bir çok çözüm yolu denedim tam oldu diyorum yeniden başlıyor. Oyun SSD de çalışıyor temiz kurulum yaptım oyunu silip tekrar yükledim bir çok şeyi denedim hepsi geçici çözüm, bir süre sonra tekrar ediyor. Umarım bulursunuz bir yolunu ben Ryzen işlemcilerin genel sorunu olduğunu düşünmeye başladım. Bu benim varsayımım doğru veya yanlış diyemem.

Bu sistem ile FPS drop olması cidden ilginç geldi bana.
Ben Ryzen işlemcilerin genel sorunu olduğunu düşünmüyorum. İ3 6100 den R5 2600 geçtim gayet memnunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı