PUBG Anlık FPS Dropları

Bu sistem ile FPS drop olması cidden ilginç geldi bana.
Ben Ryzen işlemcilerin genel sorunu olduğunu düşünmüyorum. İ3 6100 den R5 2600 geçtim gayet memnunum.
Eşekten inip ata binmişsiniz gayet doğal :) Zamanın da bende i5 7400 den geçtim Ryzen 5 1600x olan modele sonra 2600x aldım ama bu anlık 30-40 FPS düşmesi hep oldu. Alıştım artık bu şekilde oynuyorum takıldıkça sinir oluyor insan. Allahtan çatışma esnasında falan olmuyor ki işlemcim şuan 4.1Ghz o.c yapılmış durumda, sıcaklıklarım da gayet normal.

Eşekten inip ata binmişsiniz gayet doğal :) Zamanın da bende i5 7400 den geçtim Ryzen 5 1600x olan modele sonra 2600x aldım ama bu anlık 30-40 FPS düşmesi hep oldu. Alıştım artık bu şekilde oynuyorum takıldıkça sinir oluyor insan. Allahtan çatışma esnasında falan olmuyor ki işlemcim şuan 4.1Ghz o.c yapılmış durumda, sıcaklıklarım da gayet normal.
Evet rahatsiz ediyor ama çoksık olmadığı için üstüne o kadar düşmüyorum benim korktuğum şey acaba ekran kartinda falanmi sorun var ,bu sorun sizdede oluyormuş sanirim normalmi peki bunun olmasi ?

Evet rahatsiz ediyor ama çoksık olmadığı için üstüne o kadar düşmüyorum benim korktuğum şey acaba ekran kartinda falanmi sorun var ,bu sorun sizdede oluyormuş sanirim normalmi peki bunun olmasi ?
Açıkçası bu sistemler ile hiçte normal değil. Fakat dediğim gibi herşeyi denedim orayı temizle, onu sil bunu tekrar yükle, şunu şöyle yap bu ayarı değiştir v.s. hepsi bir süre düzelir gibi oluyor sonra yeniden başlıyor. Diğer hiç bir oyunda da yaşamadım ama bu durumu (R6, CS:GO, Apex Legends).

Bu arada benzer durum bende de var. Bir çok çözüm yolu denedim tam oldu diyorum yeniden başlıyor. Oyun SSD de çalışıyor temiz kurulum yaptım oyunu silip tekrar yükledim bir çok şeyi denedim hepsi geçici çözüm, bir süre sonra tekrar ediyor. Umarım bulursunuz bir yolunu ben Ryzen işlemcilerin genel sorunu olduğunu düşünmeye başladım. Bu benim varsayımım doğru veya yanlış diyemem.
Evet bende öyle düşünmeye başladım artık ssd ye attim yine oluyor dediginiz gibi normal bi sey herhalde ryzen islemcilerde ama dün sniper elite 4 aldım hiç sikinti yoktu bunun nedeni pubg nin directx12 olmamasi olabilirmi ? Çünkü ekran kartım directx12 destekliyor.

Sistemin de sorun yok, Sorun oyunda. Shankok ve erangel haritasında sürekli 90-140 arası. Genel olarak 120 lerde takılıyor. ( Yırtılma yada takılma yok ) Vikendi zaten tam facia 90'ı geçmiyor bile. Bu aralar tüm haritalarda paraşütten inerken 50-60 arası geziyor sonra tekrar 90 Lara fırlıyor.

Evet bende öyle düşünmeye başladım artık ssd ye attim yine oluyor dediginiz gibi normal bi sey herhalde ryzen islemcilerde ama dün sniper elite 4 aldım hiç sikinti yoktu bunun nedeni pubg nin directx12 olmamasi olabilirmi ?
Hiçbir fikrim yok. Aynı işlemciyi kullanan RTX 2060 sahibi bir arkadaşım var bende olmuyor dedi bana. Enteresan bir durum ben çözemedim çözen olursa da tebrik ederim.

Bu arada benzer durum bende de var. Bir çok çözüm yolu denedim tam oldu diyorum yeniden başlıyor. Oyun SSD de çalışıyor temiz kurulum yaptım oyunu silip tekrar yükledim bir çok şeyi denedim hepsi geçici çözüm, bir süre sonra tekrar ediyor. Umarım bulursunuz bir yolunu ben Ryzen işlemcilerin genel sorunu olduğunu düşünmeye başladım. Bu benim varsayımım doğru veya yanlış diyemem.
Ryzen 7 1700 kullanıyorum 1 senedir takılma vs yok ki Ryzen 5 2600 1080p de bir tık daha iyi işlemci.

Sistemin de sorun yok, Sorun oyunda. Shankok ve erangel haritasında sürekli 90-140 arası. Genel olarak 120 lerde takılıyor. ( Yırtılma yada takılma yok ) Vikendi zaten tam facia 90'ı geçmiyor bile. Bu aralar tüm haritalarda paraşütten inerken 50-60 arası geziyor sonra tekrar 90 Lara fırlıyor.
Aynen öyle oluyor umarım oyunla alakalı bi sorundur

Ryzen 7 1700 kullanıyorum 1 senedir takılma vs yok ki Ryzen 5 2600 1080p de bir tık daha iyi işlemci.
Doğrudur ben bir önce ki mesajımda da belirttim aynı işlemci kullanan arkadaşımda hiç bir sorun yok bu herkeste oluyor diye bir iddam da yok. Fakat benim izlenimim bu FPS drop yaşayan (sistemi iyi olmasına rağmen) kişilerin çoğunluğu AMD işlemci kullanıyor.

Oyunda haritaların bazı bölgeleri sorunlu lag oluyor.
Mesela çok atladığım erangel georgopol toki bölgesinde bir grupta var 3 4 toki laglı oluyor:)
FPS konusunda aşırı takılmamaya çalış daha yüksek sistemlerle çok yakın FPSler alıyolar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı