PUBG Bitiyor mu, Bitiyorsa Neden?

Alfirk

Kilopat
Merhaba arkadaşlar bu duruma üzüldüm oysa ki çok seviyorum bu oyunu. Neden tüm dünyada bitiyor? Bir yayıncıda denk geldim bu söze, PUBG tüm dünyada bitiyor ama Türkiye'de seviliyor dedi. Yani artık oynayanlar azalıyor mu, bitmesi çok kötü ya yani bence güzel oyun :dikkatli:

PUBG ilk çıktığı gibi artık maalesef popüler değil. Oyun geliştiricileri sınıfta kaldı diyebiliriz. Oyun yapımcısı şirket PUBG'nin belirli bir kitleye ulaştıktan sonra oyunu geliştirip daha iyi bir düzeye taşımak yerine oyun içi kozmetiğe ağırlık vermeyi tercih ettiler. Oyunu profesyonel olarak oynayan kişilerin yapmış olduğu değerlendirmelerden ortak bir sonuca varmak gerekirse piyasada popülerliğini kaybetmenin en büyük nedeni serverların yeteri kadar iyi olmaması ve oyun içi bugların bir türlü düzeltilememesi olarak söyleyebiliriz. Aslında liste çok uzun saymakla bitmez bence. Ülkemizde popüler olmasının ana sebebine gelince twitch pastasından en çok pay alan yayıncıların yaptıkları yayınlarda halen ağırlıklı olarak bu oyunu oynamalarını göstere söyleyebiliriz. Yayıncılar ne zaman oyunu oynamaya ara verir o zaman bizde de biter. :)

Herkes fortnite oynuyor . Oyuna her gün yenilik geliyor . Ondan dolayı pubg bitti
Fortnite çok saçma geliyor bana o ne öyle Minecraft gibi :))
PUBG ilk çıktığı gibi artık maalesef popüler değil. Oyun geliştiricileri sınıfta kaldı diyebiliriz. Oyun yapımcısı şirket PUBG'nin belirli bir kitleye ulaştıktan sonra oyunu geliştirip daha iyi bir düzeye taşımak yerine oyun içi kozmetiğe ağırlık vermeyi tercih ettiler. Oyunu profesyonel olarak oynayan kişilerin yapmış olduğu değerlendirmelerden ortak bir sonuca varmak gerekirse piyasada popülerliğini kaybetmenin en büyük nedeni serverların yeteri kadar iyi olmaması ve oyun içi bugların bir türlü düzeltilememesi olarak söyleyebiliriz. Aslında liste çok uzun saymakla bitmez bence. Ülkemizde popüler olmasının ana sebebine gelince twitch pastasından en çok pay alan yayıncıların yaptıkları yayınlarda halen ağırlıklı olarak bu oyunu oynamalarını göstere söyleyebiliriz. Yayıncılar ne zaman oyunu oynamaya ara verir o zaman bizde de biter. :)
Aynen öyle katılıyorum. Ama oyun bana göre efsane inşaallah düzeltirler bu oyun çok iyi

Konuşa konuşa bitiremediler oyunu, herkes bir saçmalıyor. Hala anlık en çok oynanan oyun ve oyuncu sayısı çok fazla. Özellikle takımla çok keyifli oyun. Daha uzun yıllar oynanır.

6 aydır bitiyor diyorlar ama hiç öyle bir durum yok. Geliştirilmiyor kısmınada katılmıyorum. 2017 Eylülde başladım PUBG'ye ve geçen yaklaşık 1.5 senede net bir gelişme var. Evet hala eksikleri var ama gelişmiyor demek haksızlık olur. Kozmetik kısmına gelirsek her oyunun bu iş için farklı bir birimi vardır ve oyunun geliştirilmesiyle alakaları olmaz. Yani "adamlar geliştirmeyi bıraktı kozmetiğe daldı" diye bir olay yok.

Konuşa konuşa bitiremediler oyunu, herkes bir saçmalıyor. Hala anlık en çok oynanan oyun ve oyuncu sayısı çok fazla. Özellikle takımla çok keyifli oyun. Daha uzun yıllar oynanır.
Aynennn çok keyifli oluyor. Bence efsane oyun.
Nasil bitiyor ya?

Steam: Game and Player Statistics

Mevcut oyuncu sayisi su an 700 bin, zirve 989 bin 433 kisi. Bu ay ortalama 475 bin kisi oynamis oyunu.
Aynen ya bir CS GO ve PUBG takımla arkadaşlar ile rekabet çok çok keyifli oluyor çok seviyorum

Gerçekten bitti oyun, birkac yayıncı dışında izlenen de kalmadı... Yıllarca severek oynadım oyuna ama gün geçtikçe kötüye gitti... Biz arkadaşlarla Apex Legends oynuyoruz.

Geri
Yukarı