PUBG Lite FPS drop sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

F!N4LShare

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: AMD FX 8120 8 çekirdek.
  • Soğutucu: Zalman.
  • Anakart: ASUS M5A 78L-M.
  • RAM: 8 GB Kingston DDR3.
  • Ekran kartı: RX 570.
Sistemim bu şekilde ve Windows'un da en güncel sürümü yüklü durumda şu an. FPS düşmesi yiyorum bu oyunda fazlaca ve FPS'deki ani düşüşten ziyade bu min değerindeki ani düşüşler sebep oluyor diye gözlemledim. Bilgisayarımdaki parçalarla ilgilide herhangi bir sıkıntı ısınma veya düzensiz çalışma gibi bir problem olmadığını da belirtmek isterim. Bu min değeri nedir, neyi gösterir anlamış değilim. Bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci biraz eski o sebepten dahil ettim. Ancak genel konuşacak olursak droplar RAM ve oyunun bulunduğu depolama birimi kaynaklı olur. Kesinlikle bunlardan dolayıdır da diyemeyiz elbette :)
Updullah

Vlla ben fpsim düşük gibi bir sorun yaşamıyorum pek zaten 110-130 arası oynuyorum. bendeki skntı bu drop girmesiyle alakalı sacma sapan düm düz beklerken bile bu düşüşü yaşıyorum açıkcası
İnternetten anlık akışın oyuna entegrasyonu sorunu bunlar. Yani serverdan gelen giden trafiğin oyun sırasında droplara neden olması. İstisnasız tüm PUBG sürümlerinde yaşanan bir sorun. İnternetiniz sağlamsa PC sağlamsa azalıyor bu durum. Lite da yapsa mobile de yapsa yapımcısı dandik.

Vlla ben fpsim düşük gibi bir sorun yaşamıyorum pek zaten 110-130 arası oynuyorum. bendeki skntı bu drop girmesiyle alakalı sacma sapan düm düz beklerken bile bu düşüşü yaşıyorum açıkcası
Benim dediklerimi yap daha fazla fps alırsın ve drop oranıda düşer bende dün minecraftta fps drop yiyordum ve 200-300fpste kastığını hissediyordum templeri silip tekrar girdiğimde kasma geçiyor hele MemReduct Pubg sayesinde çıktı denebilir.

Bu kadar rezil bir oyun hiç görmedim. Ani FPS düşüşleri ve beraberinde getirdiği ağırlaşma nedeniyle hareketlerin felç olması ve teklemeler bir yana aim parametreleri de düzensiz olarak değişiyor (güncelleme olmadan). Bazı silahlar bir zaman düzenli çalışırken diğer bir zamanda bu silahlara hakim olamıyorsunuz. Keza SNT ve KNT'lerde de aynı sorun geçerli.Bazen mükemmel atışlar yapılabilirken başka bir zaman isabet ettirmeniz mümkün olmuyor. Gecikmeler nedeniyle sipere çekilmiş olduğunuz halde isabet alıyorsunuz veya ölüyorsunuz. Daha onlarca eksik ve hata var. Bu nedenle kusuru bilgisayarınızda arayarak kendinizi de bilgisayarınızı da parçalamayın. Bu oyunu oynamakla saygıyı hakettiğinizi düşünün ve PUBG'yi bu saygısız ve onursuz tutumundan ötürü protesto edin.Mümkünse oynamayın değilse sorunlarınızı ısrarla internet üzerinden paylaşmaya devam edin belki saygı duymayı öğrenirler. Hilecilere ve makro kullananlara göz yumulması da başka önemli bir mesele ki herbirimiz oyun içinde defalarca karşılaştık. PUBG'nin youtube üzerindeki reklamcılarından biri olan Shroud isimli bir oyuncunun aimbot kullandığına ilşkin aşağıdaki linke bakabilirsiniz. Bu kişi PUBG tarafından banlanmadı. Youtube üzerindeki yerli aimbotcuları da seyredenler bilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kadar rezil bir oyun hiç görmedim. Ani FPS düşüşleri ve beraberinde getirdiği ağırlaşma nedeniyle hareketlerin felç olması ve teklemeler bir yana aim parametreleri de düzensiz olarak değişiyor (güncelleme olmadan). Bazı silahlar bir zaman düzenli çalışırken diğer bir zamanda bu silahlara hakim olamıyorsunuz. Keza SNT ve Knt'lerde de aynı sorun geçerli. Bazen mükemmel atışlar yapılabilirken başka bir zaman isabet ettirmeniz mümkün olmuyor. Gecikmeler nedeniyle sipere çekilmiş olduğunuz halde isabet alıyorsunuz veya ölüyorsunuz. Daha onlarca eksik ve hata var. Bu nedenle kusuru bilgisayarınızda arayarak kendinizi de bilgisayarınızı da parçalamayın. Bu oyunu oynamakla saygıyı hakettiğinizi düşünün ve PUBG'yi bu saygısız ve onursuz tutumundan ötürü protesto edin. Mümkünse oynamayın değilse sorunlarınızı ısrarla internet üzerinden paylaşmaya devam edin belki saygı duymayı öğrenirler. Hilecilere ve makro kullananlara göz yumulması da başka önemli bir mesele ki herbirimiz oyun içinde defalarca karşılaştık. PUBG'nin YouTube üzerindeki reklamcılarından biri olan shroud isimli bir oyuncunun aimbot kullandığına ilşkin aşağıdaki linke bakabilirsiniz. Bu kişi PUBG tarafından banlanmadı. YouTube üzerindeki yerli aimbotcuları da seyredenler bilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası artık şaşırmıyorum, direkt PUBG oyununu tasarlayanların şirketten ayrılması ile oyunun gelişimi durdu. Aynı dinamiklerin hatalarını bulanlar ve şirketin içindeki yapılar hile satarak köşe olma çabasına girdi. PUBG serisinin bence yapımcıların tutarsızlığı ve destek yetersizliğinden dolayı tüm platformlarındaki versiyoları can çekişiyor. CS:GO'nun günlük oyuncu rekoru kırmaya başlaması bunun göstergesi niteliğinde. Ayrıca escape from tarkov (EFT) gibi pre-order'da bile ciddi oyuncu kitlesi kazanmış bir oyun geliyor. Beta'dan çıktığı zaman muhtemelen artık PUBG yerine daha stabil ve dengeli olan bu oyun konuşulacaktır.

*PUBG oyunlarının reklam stratejisi gereği birçok youtuber hile konusunda ban yemeden oyun oynamakta. Maç başı yüksek Killer'le oyuncuya cazip bir oyunmuş gibi gösterilmeye çalışılmakta. Oyuna girenlerin birçoğu da bu yüzden hileye yöneliyor. Tabi şirketin sonsuz hileci desteği mevcut.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı