PUBG hemen ölme sorunu

Alpershn38

Hectopat
Merhabalar ben Steam PUBG sını bir türlü beceremiyorum şu an oyunda 15 saatim var yeni aldım ama inince direk beni vuruyorlar monitör 1080P 60 Hz olduğu için değil mi, sürekli ölüyorum 120 Hz falan olsa direk ben onları vururum?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstersen 240 Hz monitör olsun, yine onlar seni vurur. Oyuna biraz daha alışman lazım. Oyunun kendi mekaniklerine zaten alışması kolay değil bir de oyunu sürekli oynayan kemik kitle artık Rambo gibi oynuyor oyunu. Bu da oyunu yeni oyuncular için oldukça zor hale getiriyor. 30-40 saatten önce çok da bir şey bekleme oyundan. Biraz antrenman modunda antrenman yapmanı ve haritada da biraz daha sakin yerlere inerek oyunu birazcık tanımanı tavsiye ederim. Daha sonra da kalabalık yerlere atlayıp kendini geliştirebilirsin.

Oyunda artık herkesin 1500 saat ve fazlası olduğu için herkes oyunu oynamayı biliyor. Biraz zorlanacaksın maalesef. FPS oyunlarında iyiysen alışman kısa sürer. Her zaman derim bir CS geçmişi olan PUBG'yi oynar alışır ama FPS'e PUBG ile başlayan birisi CS'yi oynayamaz.

Macrosu olan mouse al rahatına bak. Şahsen bu oyunda %80 oranında macro kullanıldığını varsayıyorum.
Vuramayınca başkalarına hile hile diye laf atanlardan mısınız siz de? Böyle bir şey mümkün değil, kaldı ki report sistemi çok iyi çalışıyor. Reportladığınız kişi fazla report almış ise direk 1 gün ban yiyip incelemeye alınıyor.

Steam PUBG'de monitörden ziyade öncelik "ses kasma" diye tabir edilen olayda. Kulaklığının çok iyi olması lazım yani. Hoparlörü hiç dikkate bile almıyorum. Kulaklık ile çevrendeki rakiplerinin nerede hareket ettiklerini çok rahat algılabiliyor ve ona göre pozisyon alıyorsun.
Bir önemli ayrıntı da PING değerleri. Eğer PING değerlerin çok yüksek ise yakın mesafede çatışmalara girme. Sen vurdum sandığın anda rakip seni çoktan lobiye göndermiş oluyor bu durumda.

Vuramayınca başkalarına hile hile diye laf atanlardan mısınız siz de? Böyle bir şey mümkün değil, kaldı ki report sistemi çok iyi çalışıyor. Reportladığınız kişi fazla report almış ise direk 1 gün ban yiyip incelemeye alınıyor.
Yok değilim, benim şahsi görüşüm. Kolu olanlara bir şey demiyorum ama bence dediğim gibi hem sekmeme macrosunu nasıl anlayacaksın çoğu kişinin silahı gram sekmiyor. Report sistemine gelince ne kadar iyi çalışıyor bilmem ama bazı bir kaç yerlerde görmüştüm millet hala hileden felan yakınıyordu.

Monitörün faydası çok tabi ki. 60 Hz'den 144 Hz'e geçince K/D oranım 2 katına çıktı . Tabi tecrübe de olduğu için daha isabetli sprey atmaya faydası kesinlikle var.
Fakat ilk inme zamanı çok başka bu oyunda. Silah bulamazsın, kask ve yelek olmaz şans işi biraz. Mesela rakipten 2 sn önce indin ama sana kar98 ona uzi gelirse işin bitti. Antreman modunda bol bol sprey çalışmak lazım. Silah eklentileri olmadan, dürbün ya da red dot gibi görüşleri de takmadan silahların çıplak halleriyle antreman yaparsan ilk indiğinde eklentisiz silah bulacağından avantajın olur. Yani 50 metreye sprey attıp mermileri mümkün olduğu kadar aynı noktaya vurmasını sağlama antremanı. İron side ile adam vurmak baya zor. Alışırsan avantaj olur.

Ayrıca ses çok önemli. Ayak sesinden rakibin yerini net anlayabilmek gerekir. Rakib hangi odada ?Kaçıncı katta? vs.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı