PUBG için bilgisayar toplama

EmrullahTaptuk

Hectopat
Battle royal özellikle PUBG Steam 150FPS üstü oynamak ve oyun sırasında yüksek çözünürlükte görüntü kaydı yapmak istiyorum. Başka hiçbir şey benim için önemli değil. Bunun için bir sistem toplamak istiyorum. Elimde 240 Hz bir monitörüm ve SSD'im mevcut ihtiyacım olan bir işlemci anakart RAM ekran kartı güç kaynağı ve kasadır herhangi bir bütçeye bağlı değilim ama fiyat & performans olmasını tabii ki de herkes gibi bende isterim. Benim için kriterler dediğim gibi kayıt yaparken PUBG'de 150+FPS bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar.

Dipnot: Oyunu Ultra'da oynamak gibi bir isteğim yok bu FPS'yi Very Low'da da alabilirim. Bu sorun değil. Sorun sadece kayıdı yüksek çözünürlükte yapmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum galiba herhangi bir platformda yaymayı düşünüyorsun videoları, eğer öyle ise grafikleri yüksekte tutmanda fayda var. Şimdi gelelim bilgisayar işine bence fiyat performans istiyorsan AMD toplamalısın.
Ryzen 7 3600 gibi bir işlemciyle GTX 2060 veya 2070 gibi bir ekran kartını birleştirebilirsin. Anakart olarak da fiyat performans olarak B450 çipsetli bir anakart kullanabilirsin sana kalmış ama biraz daha şık bir anakart istersen X470 modelini önerebilirim. Yalnız insan gözünün 60 FPS'den yukarısını ayırt edemediğini bilmeni isterim. Kayıt yaparken de FPS en fazla 5, 10 FPS düşer. Daha düşük sistemler de kullanabilirsin. Ama sonuçta sen bilirsin.

Dostum galiba herhangi bir platformda yaymayı düşünüyorsun videoları, eğer öyle ise grafikleri yüksekte tutmanda fayda var. Şimdi gelelim bilgisayar işine bence fiyat performans istiyorsan AMD toplamalısın.
Ryzen 7 3600 gibi bir işlemciyle GTX 2060 veya 2070 gibi bir ekran kartını birleştirebilirsin. Anakart olarak da fiyat performans olarak B450 çipsetli bir anakart kullanabilirsin sana kalmış ama biraz daha şık bir anakart istersen X470 modelini önerebilirim. Yalnız insan gözünün 60 FPS'den yukarısını ayırt edemediğini bilmeni isterim. Kayıt yaparken de FPS en fazla 5, 10 FPS düşer. Daha düşük sistemler de kullanabilirsin. Ama sonuçta sen bilirsin.

Intel düşünmüyordum sizde öyle düşünüyorsunuz bu konuda doğru yolda olduğumdan artık eminim.

En az 3600 demiştim o konuda da haklıymışım demek ki.

2060 veya 2070 bana kayıt esnasında 150 FPS'leri verirmi bu konuda emin misiniz 2080 düşünüyordum çünkü.

150 FPS ile 80-90 FPS'nin bana rekabetçi bir oyun oynamama etken olmazmı demek istiyorsunuz 60 FPS ile ilgili sözleriniz beni muallakta bıraktı.

Hocam bütçe belirtirseniz daha sağlıklı önerilerde bulunabiliriz. Monitörünüz 1080P 240Hz galiba?

Hocam bütçe belirtirseniz daha sağlıklı önerilerde bulunabiliriz. Monitörünüz 1080P 240Hz galiba?

Üstadım bütçe önemli değil önemli olan isteklerim sadece şu olabilir; bir parçayı aldığımda verdiğim ücrete daha iyisi olmasın monitörümün özelliklerinde şöyle ibareler var;
  • Vesa uyumluluğuvar.
  • Yenileme hızı (Hz)240 Hz.
  • Dahili hoparlörvar.
  • Kontrast oranı (mnt)1000: 1.
  • Çözünürlük (Max)1920 X 1080.
  • Parlaklık (cd/m)400 CD.
  • Tepki süresi1 ms.
  • Ekran büyüklüğü (inç)25 inç.

Bence Intel 10. nesili bekleyin. Düşük ayarlarda yüksek FPS istiyorsanız şu an Intel daha mantıklı. Monitör 144-165 HZ olsa AMD alınabilir. Nakitiniz varsa dolara çevirip bekleyin bence.

Bence Intel 10. nesili bekleyin. Düşük ayarlarda yüksek FPS istiyorsanız şu an Intel daha mantıklı. Monitör 144-165 HZ olsa AMD alınabilir. Nakitiniz varsa dolara çevirip bekleyin bence.

Gayet mantıklı bir görüş ama yine de önerilere açık olacağım. Toplamasamda kafamda bir sistem oluşturmalıyım ne kadar sürede piyasada olur acaba bilginiz var mı?

Hocam işlemci olarak 3700X, OC yapmayacağınızı varsayarak B450 Tomahawk Max anakart, G.Skill Trident Z 3600 MHz RAM ve ekran kartı olarak 2070 Super öneriyorum, aslında daha uyguna 5700XT alınabilinir fakat yazılım sorunları hala devam ediyor mu bilmiyorum, o seçeneği size bırakıyorum, marka olarak ise ikisinde de MSI Gaming X serisini öneririm, 2070 Super'de Gaming X Trio gibi mükemmel bir seçenek de mevcut. 750W 80+ bronz veya Gold sertifikalı bir PSU(High Power, FSP gibi kaliteli markalar olmalı tabii ki) ve hava akışı iyi olan bir kasa. Birazcık görselliğe kaçtığından size bırakıyorum o seçeneği fakat hava akışını iyi araştırın, sisteminiz ısınmasın. Depolama tarafında da kesinlikle bütçe sıkıntınız yoksa SSD alın, bir de 2 TB bir HDD eklediğinizde tamamdır.

Hocam işlemci olarak 3700X, OC yapmayacağınızı varsayarak B450 Tomahawk Max anakart, G.Skill Trident Z 3600 MHz RAM ve ekran kartı olarak 2070 Super öneriyorum, aslında daha uyguna 5700XT alınabilinir fakat yazılım sorunları hala devam ediyor mu bilmiyorum, o seçeneği size bırakıyorum, marka olarak ise ikisinde de MSI Gaming X serisini öneririm, 2070 Super'de Gaming X Trio gibi mükemmel bir seçenek de mevcut. 750W 80+ bronz veya Gold sertifikalı bir PSU(High Power, FSP gibi kaliteli markalar olmalı tabii ki) ve hava akışı iyi olan bir kasa. Birazcık görselliğe kaçtığından size bırakıyorum o seçeneği fakat hava akışını iyi araştırın, sisteminiz ısınmasın. Depolama tarafında da kesinlikle bütçe sıkıntınız yoksa SSD alın, bir de 2 TB bir HDD eklediğinizde tamamdır.

Bir arkadaşımız daha bu anakartı başka bir başlıkta önerdi 2. defa önüme bu anakart geliyor bu anakartı beğendim fiyatı da makul ama Wi-Fi özelliği yok sanırım varsa beni uyarın lütfen!
3600 ile 3700X arasında 1000 TL fark var arasında performans 1000TL'ye sizlerce değer mi bilmek istiyorum.
5700XT'den soğudum açıkçası bu ekran kartı ile ilgili çok farklı görüş ve spekülasyon var korkum 2070'den istediğim FPS'yi alamamak.
Kasa ile ilgili bilmediğim çok şey söylemişsiniz bunu ayırt edebileceğimi düşünmüyorum bana direkt marka model söylerseniz sevinirim.

Intel işlemciler birkaç aya çıkacak. Eğer ayarları Ultra'ya almıyorsanız çok yüksek ekran kartı almaya gerek yok. Yüksek ekran kartı aldığınızda düşük ayarlarda işlemci onu beslemeye çalışıyor ve daha düşük performans alma ihtimaliniz var. Aynı durum başıma geldi. Bu konuya bakabilirsiniz. Uygun işlemci ve ekran kartı çok önemli. Ekran kartı olarak RTX 2060S yeterli olur diye düşünüyorum. PUBG'yi hangi ayarlarda oynadığınızı söylerseniz ona göre öneri yapalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı