PUBG İçin Ekran Kartı Önerisi

Çağın_Yaman

Hectopat
Daha fazla  
PUBG oyunundan istediğim performansı alamıyorum. Optimize ve performans için haftalarca uğraştım fakat bir sonuca varamadım. Problemin ekran kartından olduğunu düşünüyorum ve oyunumu yüksek performansta çalıştıracak bir ekran kartı almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler!
  • CPU: i7 | 3.60 GHz
  • RAM: 8 GB
  • PSU: 600W 80p
  • Anakart: MSI z97 Gaming 5
  • Şu anki ekran kartım: Nvidia Geforce GTX 760

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Kendi bilgisayarımda Ryzen 5 1600 işlemci var ekran kartım Gigabyte WF 6GB GTX 1060, menüde aldığım fps 130 civarı, oyun içinde 90 ila 110 arasında geziyor.
Kuzenimde i7 7700K işlemci var ekran kartı Asus Strix GTX 1080, oyun içinde 144 fps'yi görüyor.

Ayrıca bu siteler de işinize yarayabilir;

Best PUBG settings: recommended tweaks and GPUs for best FPS | PC Gamer

Playerunknown\'s Battlegrounds - Laptop and Desktop Benchmarks
(Sitenin en altında liste halinde ekran kartları var.)

Merhabalar,
Kendi bilgisayarımda Ryzen 5 1600 işlemci var ekran kartım Gigabyte WF 6GB GTX 1060, menüde aldığım fps 130 civarı, oyun içinde 90 ila 110 arasında geziyor.
Kuzenimde i7 7700K işlemci var ekran kartı Asus Strix GTX 1080, oyun içinde 144 fps'yi görüyor.

Bu konuyu bizim için türkçeleştirebilir misiniz?

Merhabalar,

Hangi ayarlarda 90-110 fps alıyorsun acaba? Bendede seninkinin bir üst modeli olan g1 gaming 1060 var ve işlemcim intel i5 6500. Ve ben optime ayarlar ile oyun içinde 90-110 gibi bir fps görmedim tamam menüde bende 130-140 alıyorum da oyun içi zor yani

90-110FPS GTX1060 için yüksek geldi bana da. Sanırım low grafik ayarlarından bahsediyor. Kaldı ki F/P olarak PUBG için GTX1050 ti yeterli olur.

Bende Msi Gaming X 1060 6GB var ve arkadaş gibi 90-110 alıyorum çoğu ayar çok yüksekte rakibi görmeye odaklı şeyler low da sadece. Test server da bu stabil şekilde 90-110 oluyor ama normal oyunda daha o patch getirilmediği için düzensiz şekilde ilerliyor. Ama sandığınız kadar güçsüz değil bu kart. Ancak tabiki de bütçe varsa 1080, 1070 alabilecekken 1060 6GB alınmaz.

Evet kart güçsüz değil ama testte değilde normal server de 90-110 biraz zor bir fps.

Arkadaş eğer sabit olarak öyle alıyorum diyorsa mümkün değil bence de Zaten. Bende normal server da Max 90-110 arası görüyor ama bazen sanki 10 senelik kartmış gibi oyunun fpsi aşağıya çektiği de oluyor. Test serverdan gelecek patch normal server da net anlamamıza yardımcı olur ancak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı