PUBG Mobile Emülatör Tam Ekrandayken Masaüstüne Atması

unT

Hectopat
Hepinize merhabalar, PUBG Mobile emülatör tam ekrandayken mouse'u aşağı yukarı oynattığım zaman aynı zamanda masaüstünde de çalışıyor, tam ekranda olmasına rağmen. Örneğin eğer imleç o an görev çubuğundaki Google Chrome simgesi üzerinde ise ve mouse ile ateş etmek için sol tike basmışsam Google Chrome açılıyor, kısacası oyundayken mouse ile yaptığım işlemler aynı zamanda masaüstünde de çalışmış oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Denedim az önce bende de işe yaradı, teşekkürler. Acaba başka bir çözümü var mıdır diye merak ediyorum, çünkü bu şekilde masaüstü çözünürlüğünü sürekli değiştirmek gerekecek :)

PUBG ve COD aynı emülatörü kullandığı için bende iki oyundada aynı sorun vardı bu 2 yöntemleri deneyerek çözdüm. Bunları doğru yaparsanız artık masaüstüne atmayacak ve tıklamayacaktır. Bu 2 yöntem her iki oyun içinde geçerlidir.

1. Yöntem: Masaüstünde fare sağ tık - görüntü ayarları - ölçek ve düzen sizde %125 dir. Onu %100`e düşür olacaktır. Ancak yazılar ve ikonlar biraz küçülecek size bağlı olarak sorun düzelmez ise 2. yöntem deneyin.

2. Yöntem: Gameloop emülatör sağ tık - özellikler - uyumluluk - yüksek dpı ayarlarını değiştir - yüksek dpı ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl tık koy altında uygulama seçili olacak - TAMAM UYGULA TAMAM sırasıyla tıkla ve oyunu yeniden başlat düzelecektir. Deneyerek sonucu yazarmısınız. :)
windows10

PUBG ve COD aynı emülatörü kullandığı için bende iki oyundada aynı sorun vardı bu 2 yöntemleri deneyerek çözdüm. Bunları doğru yaparsanız artık masaüstüne atmayacak ve tıklamayacaktır. Bu 2 yöntem her iki oyun içinde geçerlidir.

1. Yöntem: Masaüstünde fare sağ tık - görüntü ayarları - ölçek ve düzen sizde %125 dir. Onu %100`e düşür olacaktır. Ancak yazılar ve ikonlar biraz küçülecek size bağlı olarak sorun düzelmez ise 2. yöntem deneyin.

2. Yöntem: Gameloop emülatör sağ tık - özellikler - uyumluluk - yüksek dpı ayarlarını değiştir - yüksek dpı ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl tık koy altında uygulama seçili olacak - TAMAM UYGULA TAMAM sırasıyla tıkla ve oyunu yeniden başlat düzelecektir. Deneyerek sonucu yazarmısınız. :)
windows10
2K monitör kullanıyorum. Çatışırken masaüstüne atıyordu 2. yöntemi denedim işe yaradı. Çok teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı