PUBG Mobile emulator dalgalı GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

deLoreaN

Hectopat
Arkadaşlar bugun PUBG Mobile emulator indirdim syzs.QQ üzerinden yani orijinal Gaming buddy indirdim. Oyuna girip test yapmak istedim FPS'te bir sorun yoktu 59 FPS yani Max FPS'i alıyordum. Ama GPU kullanımımım %7-8'lerden %40'lara fırlayıp tekrar inip yükseliyor her dakika. Sorunun nedenini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Desktop Screenshot 2020.10.23 - 14.23.20.73.png

Bu normal dostum. PUBG Mobile güçlü bir oyun değil. Ayrıca ekran kartın 1660S yani bu oyunu rahatlıkla kaldırabilir. Ama eğer bu dalgalanmalırı minimuma indirmek istiyorsan oyunun ve emülatörün grafik ayarlarını yüksek tut.

Bu normal dostum. PUBG Mobile güçlü bir oyun değil. Ayrıca ekran kartın 1660S yani bu oyunu rahatlıkla kaldırabilir. Ama eğer bu dalgalanmalırı minimuma indirmek istiyorsan oyunun ve emülatörün grafik ayarlarını yüksek tut.

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Biliyorum ekran kartım bu oyuna fazlasıyla yeterli ama aklıma takılan soru %10 iken %40 falan oluyor her saniye. Bu hoşuma gitmediği için sordum. Bir sorun olur mu acaba dalgalanmadan.

Hayır dostum. Oyun anlık render yaptığı zaman örnek uzak mesafeye baktığın zaman direk ekran kartına yük biniyor uzağı renderlamak için. Bu da kullanım değerini arttırıyor. Lakin yere baktığın zaman bu değer minimuma iniyor bunun sebebi render dediğimiz yenileme işlemi dostum. Uzak mesafeyi yenilerken ekran kartının kullanımı artıyor.

Geri
Yukarı