PUBG Mobile için emulatör tavsiyesi

Altın yumurtlayan tavuğu kesmem fakat optimizasyon ile elimden geleni yaparım. Yoksa o yumurtalar bir süre sonra altın yumurtlamaktan vazgeçer :) Bugün emülatör kullanıcısının gerek steam gerekse lite'a göre neredeyse 2 katı olduğunu düşünüyorum. Fakat yapılabilir mi ya da bluehole ile alakalı mı (şirket farklılığı veya sözleşme) bilmiyorum fakat aynı oyun mekaniklerini farklı bir ad altında lite gibi exe üzerinden sunmuş olsa hem optimizasyon-fps sınırı-grafik iyileştirmeleri hem de hileler için daha iyi bir kontrol paneli oluşturulmuş olur diye düşünüyorum. Herkes mobile mekaniklerini seviyor. Telefonla arkadaşı davet üzerine çağırılan 10 kişiden 1-2 kişi falandır.(Birisi benim) Ama bazen 2-3 oyundan sonra rank kasayım derken metrelerce uzaktan uzi ile kafaya tek yiyince tüm zevkimiz kayboluyor :)

Exe olarak zaten Lite çıkardılar.Bunun üzerine mobile benzer exe kesinlikle yapmazlar.
Optimizasyon konusunda Emülatörde pek birşey yapamazsın.Sanallaştırma teknolojisi kullanıyorsun yani windows üzerinde android işletim sistemi çalıştırıyorsun.Birde üzerinde oyun oynuyorsun.Bu sebepten dolayı mobil oyuncular telefonlarında direk olarak işlemci ve grafik kartını kullanırken sen paylaşımlı olarak kullanıma geçiyorsun.Örnek verecek olursak 1500 metre koşman gerekiyorken 3000 metre koşuyorsun.Bu sebepten grafikleride HDR olarak kullanamıyorsun.Aslında apk yardımı ile kullanıyorsun ama yinede o performansı alamıyorsun. 2. işletim sistemi olarak android (Phoenix Os (woltrex) kurulursa bu şekilde intel i3 4.nesil ve üstü 4 gb ram olan bilgisayarda çok çok iyi verim alırsınız.
Emülatör kullanıcılarının kesinlikle SSD geçmelerini 4*4 ram destekli kullanmalarını performans açısından tavsiye ederim.Bu imkanlara maddi olarak sahip olmayan kullanıcıların Android kurmaları oh be dünya varmış dedirtecektir.

Exe olarak zaten Lite çıkardılar.Bunun üzerine mobile benzer exe kesinlikle yapmazlar.
Optimizasyon konusunda Emülatörde pek birşey yapamazsın.Sanallaştırma teknolojisi kullanıyorsun yani windows üzerinde android işletim sistemi çalıştırıyorsun.Birde üzerinde oyun oynuyorsun.Bu sebepten dolayı mobil oyuncular telefonlarında direk olarak işlemci ve grafik kartını kullanırken sen paylaşımlı olarak kullanıma geçiyorsun.Örnek verecek olursak 1500 metre koşman gerekiyorken 3000 metre koşuyorsun.Bu sebepten grafikleride HDR olarak kullanamıyorsun.Aslında apk yardımı ile kullanıyorsun ama yinede o performansı alamıyorsun. 2. işletim sistemi olarak android (Phoenix Os (woltrex) kurulursa bu şekilde intel i3 4.nesil ve üstü 4 gb ram olan bilgisayarda çok çok iyi verim alırsınız.
Emülatör kullanıcılarının kesinlikle SSD geçmelerini 4*4 ram destekli kullanmalarını performans açısından tavsiye ederim.Bu imkanlara maddi olarak sahip olmayan kullanıcıların Android kurmaları oh be dünya varmış dedirtecektir.

Valla hocam ben imzamdaki sistemi kullanıyorum. Halen ara ara donmalar, grafik sorunları vs. ile karşılaşıyorum. Denemediğim bir şey kalmadı :) Dediğin gibi düşük sistemli bir notebook olsa ihtiyaç olmayan bu oyun için android kurardım fakat o zaman telefonla mı eşleştiriyor öylece? Öyleyse adil olmayacağı için yine zevk alamam :)

Valla hocam ben imzamdaki sistemi kullanıyorum. Halen ara ara donmalar, grafik sorunları vs. ile karşılaşıyorum. Denemediğim bir şey kalmadı :) Dediğin gibi düşük sistemli bir notebook olsa ihtiyaç olmayan bu oyun için android kurardım fakat o zaman telefonla mı eşleştiriyor öylece? Öyleyse adil olmayacağı için yine zevk alamam :)
Daha öncede belirttim. Android kurman seni mobil olarak göstermez. Çünkü sistem işlemci ve grafik kartlara bakıyor böyle bir prosedürle seni kontrol ediyor ve karar veriyor.Örnek : Snapdragon kullanıyorsan Mobil , intel i3 kullanıyorsan Emülatörsün sen diyor :)

Merak etme aynı takımda oynarken ben Emülatörle 9 kill alırken o Mobilde 16 kil çıkartıyor :)

Daha öncede belirttim. Android kurman seni mobil olarak göstermez. Çünkü sistem işlemci ve grafik kartlara bakıyor böyle bir prosedürle seni kontrol ediyor ve karar veriyor.Örnek : Snapdragon kullanıyorsan Mobil , intel i3 kullanıyorsan Emülatörsün sen diyor :)

Merak etme aynı takımda oynarken ben Emülatörle 9 kill alırken o Mobilde 16 kil çıkartıyor :)

İyi oyuncuymuş :) Bu mekanikleri sevdiğimiz için oynuyoruz fakat işte optimizasyon bayağı yoruyor bizi. Motor ayarlarından görüntüyü akıllı mod yaptım. Oyun içi çözünürlük 2K yaptım ama 1080p ile pek bir fark göremedim. Düzgünleştirme açık. İşlemci 8 4096 bellek ayarlarında. Peki HDR için emülatörde windows üzerinden bir ek program vs. ile oluyor mu acaba bilginiz var mı?

HDR yapmanız için Pubg Mobil GFX Tool var. Youtube üzerinden gameloop kurulumunu göstereren öğretici videolar var.Ben eskiden kullanıyordum ama ban sebebi olduğunu duydum.Hesabımı riske atmak istemedim açıkcası , Neden ban sebebi onuda çözemedim sonuç olarak o seçenekler aktif olmak için var.

Görüntü kalitesini 2k çekmek bir anlam ifade etmiyor.Kış modu getirdiklerinde kaliteyi bozdular.12 şubatta gelen güncellemelerde düzelteceklerdi sanırım Erangel haritasının yeni güncellenmiş hali gelecekti ki bu seferde Corona virüsü yüzünden 1 ay erteleme kararı aldılar.

Emülatör üzerinden oynadığın sürece çok fazla birşey bekleme derim.Sonuç olarak Mobil odaklı ve onun kalitesinde bir oyun bir steam Pubg olmaz.

Benimde arkadaşlar Pubg Mobil oynuyor ben de onlarla oynamak için emülatör indirmek istiyorum orijinal kendi sitesinden ama yinede korkuyorum virüsten. Mining-Miner Virüsü bulaşıyormuş sisteme doğru mu bilmiyorum.

İstediğiniz emülatörü kullanın hepsi çöp. Oyun çöp öncelikle. Hile destekleyen ve hilecileri kaç yıldır engelleyemeyen firmanın oyunlarını oynamayın oynatmayın. :) Her türlü virüs hile yapımcının elinden.pcnize kıymayın. Hilecileri eğlendirmekten başka birşey yapmazsın bu oyunla.

BENCEDE KATILIYORUM. DAHA STABİL DAHA AKICI. KASMA YOK. VE GRAFİK ANLAMINDA DAHA GERÇEKÇİ. TABİ UFAK BİR SIKINTI VAR O DA HERKESİN OYUNA GİRİP KAÇTIĞI NOKTA "AIM".
Arkadaşlar, Bluehole'un kendi yayınladığı emülatörü kullanmazsanız sizi telefonlarında oynayanlarla aynı oyuna sokabilir. Sizce de bu haksız rekabete sebep olmaz mı? Zaten PUBG Lite diye bir şey var. İnsanların emeklerini çalmak hoşunuza mı gidiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı