PUBG Mobile kasıyor

Yeni gelen güncellemeler ile oyun iyice oynanmaz hale geldi önceden benim S7 Edge ile sıfır kasmada oynuyordum şu an üst seviye Android'lerle bile bazen kasabiliyor oyun.

4X MSAA genelde OpenGL es 2.0 uygulamalarındaki grafik kalitenizi artırır. Bu işlemi yaparken aynı zamanda telefonunuz daha fazla güç tüketir. Telefonunuzun daha fazla güç tüketmesi de şarjınızın daha hızlı bitmesi anlamına gelir, grafik oyunlarında görüntü kalitesi artar ama performansınızın düşmesi bu durumda söz konusu olabilir.
Hocam ben 4XMSAA'yı açınca söz ettiğiniz durumlar olmamıştı. Yine de düzelttiğiniz için teşekkür ederim.

Telefonumu ne sürede bir yeniden başlatmalıyım?

Teşekkür ediyorum 32 Bit yaptım.

CPU arabelleği yaptınız değil mi yanlış bir şey yapmayında rica ederim:)

Hocam ben 4Xmsaa'yı açınca söz ettiğiniz durumlar olmamıştı. Yine de düzelttiğiniz için teşekkür ederim.

Rica ederim hocam herkes öneriyor ama araştırınca göreblilirsiniz benim cihazımda biraz ısındırdırdı:)
Peki hw bindirmelerini devre dışı bıraksam (donanım katmanlarını) bir artış görür müyüm?

Evet dediğiniz şeyi biliyorum önceden yapmıştım :)

Maalesef o konu hakkında bilgim yok benim tavsiyem günlük gece yatarken işiniz yoksa telefonu kapatıp uyumanızdır benim cihazımda 2 gün batarya çıkarılıp dinlenmeyince ekran kitleniyor ve aşırı ısınıp kasıyor günlük 10. 15 dk yeterlidir.

Rica ederim hocam herkes öneriyor ama araştırınca göreblilirsiniz benim cihazımda biraz ısındırdırdı:)

Doğru söylüyorsunuz anti-alaising (kenar yumuşatma modu) olduğu için telefonu daha fazla yoruyor.
Peki hw bindirmelerini devre dışı bıraksam (donanım katmanlarını) bir artış görür müyüm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru söylüyorsunuz anti-alaising (kenar yumuşatma modu) olduğu için telefonu daha fazla yoruyor.

Bir de genel bir tavsiye eğer PUBG gibi yüksek grafikli oyunları oynarken sarja takıp oynamamanızı tavsiye ediyorum hem batarya ömrü açısından. Bir de sarjayken cihaz daha çok ısınıp yoruluyor.

Maalesef o konu hakkında bilgim yok benim tavsiyem günlük gece yatarken işiniz yoksa telefonu kapatıp uyumanızdır benim cihazımda 2 gün batarya çıkarılıp dinlenmeyince ekran kilitleniyor ve aşırı ısınıp kasıyor günlük 10. 15 dk yeterlidir.

Hocam teşekkür ederim yukarıda verdiğiniz 5 maddeyi yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam teşekkür ederim yukarıda verdiğiniz 5 maddeyi yapmayı düşünüyorum.

Fabrika çıkışı hiçbir ayar yapmadan 30 FPS destekleyen cihazda 15.20 arasında alıyordum tahminimce şimdi stabil 28.30 oynuyorum. FPS niz 5.10 arasında artacaktır:)

Geri
Yukarı