PUBG Mobile R5 2600 ve RX590 sistemde 57-58 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

carpexx

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, PUBG Mobile oynuyorum, arada da yayıncıları izliyorum. Baktığım zaman benim PC bu oyuna çok rahat yeterli olmasına rağmen ve ekran kartı işlemcisi benden kötü olanlar benden bu oyunu daha akıcı oynuyor. Videolarından izliyorum, ayarlarını falan da istedim, yaptım fakat olmuyor. Bir türlü çözemedim. Bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum. Size şöyle bir video linki de atayım, onun gibi akıcı olmasını istiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Kare hızını aşırıya al diye öneriler yapmayın. O kadarını herkes biliyor sıkıntı o değil. Bu emülatör işte öyle olması normalde yazmayın 1050 Ti kullanan arkadaş nasıl benden akıcı oynayabiliyor ben nasıl akıcı oynayamıyorum ve o tek değil neredeyse herkes öyle akıcılıkta oynuyor bir ben hariç.
  • FreeSync: Açık (kapalıda da açıkta da yine aynı, akıcı değil)
  • İşlemci: Ryzen 5 2600
  • Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX 590 8 GB
  • RAM: 16 GB
  • SSD: 480 GB
  • İşletim sistemi: Win 10 Pro
  • Monitör: ViewSonic VX2458-C-mhd 144 Hz 1ms

Onlar da öyle oynamıyor. Oyun senin bilgisayarda çalışmadığından yani hazır video izlediğinden sana iyi geliyor. Bak videolarda diğer oyunlar da daha akıcı görünür. Bunun sebebi senin bilgisayarda işlenmiyor. Yani o adamın aldığı FPS senden fazla değil kaldı ki maximum 60 FPS alabiliyorsun emulatörle.
Sen videoya çek ne kadar akıcı oynamışım dersin.

Oyunun emülatör olması ayrı bir konu tabii ki ancak AMD'de yazılımsal olarak bir sıkıntı vardı 2 gün önce yayımladıkları yeni sürücü ile bu sorunu bayağı düzeltmişler bende aynı hatayla karşılaşıyordum ancak bayağı bir düzelme oldu bende de öncelikle o yeni sürücüyü indirmenizi tavsiye eder onun haricinde işlemci ve ekran kartı kullanım oranlarınızı ve sıcaklık değerlerinizi kontrol edip başka sorunlar aramakta yarar var tek bir yere yönelmemek lazım kontrol eder misiniz değerleri ?

Oyunun emülatör olması ayrı bir konu tabii ki ancak AMD'de yazılımsal olarak bir sıkıntı vardı 2 gün önce yayımladıkları yeni sürücü ile bu sorunu bayağı düzeltmişler bende aynı hatayla karşılaşıyordum ancak bayağı bir düzelme oldu bende de öncelikle o yeni sürücüyü indirmenizi tavsiye eder onun haricinde işlemci ve ekran kartı kullanım oranlarınızı ve sıcaklık değerlerinizi kontrol edip başka sorunlar aramakta yarar var tek bir yere yönelmemek lazım kontrol eder misiniz değerleri?

Değerlerde sıkıntı yok hacım. Ekran kartı zaten 60 dereceyi şu ana kadar görmedi fanları bile dönmüyor işlemcide 50 derece bu dediğim dereceler arma 3 gibi bir oyunda Ultra grafiklerde sistemimde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ayarları mı yanlış yapıyorum diye düşünüyorum arada ama yok onlarda doğru. Anlayamadım pek bu durumu.
Aynı sistem bende de var 55-59 FPS arası alıyorum zaten emulatorde 60 FPS'den yükesği yok.

Biliyorum ama o dediğim gibi izlediğim videolarda çok daha akıcı geliyor aynı FPS'leri almamıza rağmen.

Değerlerde sıkıntı yok hacım. Ekran kartı zaten 60 dereceyi şu ana kadar görmedi fanları bile dönmüyor işlemcide 50 derece bu dediğim dereceler arma 3 gibi bir oyunda Ultra grafiklerde sistemimde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ayarları mı yanlış yapıyorum diye düşünüyorum arada ama yok onlarda doğru. Anlayamadım pek bu durumu.

Biliyorum ama o dediğim gibi izlediğim videolarda çok daha akıcı geliyor aynı FPS'leri almamıza rağmen.
Ekran kartınızın son sürücüsünü indirdiniz mi peki ?

Onlar da öyle oynamıyor. Oyun senin bilgisayarda çalışmadığından yani hazır video izlediğinden sana iyi geliyor. Bak videolarda diğer oyunlar da daha akıcı görünür. Bunun sebebi senin bilgisayarda işlenmiyor. Yani o adamın aldığı FPS senden fazla değil kaldı ki maximum 60 FPS alabiliyorsun emulatörle.
Sen videoya çek ne kadar akıcı oynamışım dersin.

Aynen o benimde aklımdan geçti. PUBG Mobile'de video çekmeye çalıştığımda ekran kartımın kendi uygulamasında ve oyun içindede denedim bunu çok kasıyor 20 FPS'de çekiyor neden acaba bilginiz var mı?
Ekran kartınızın son sürücüsünü indirdiniz mi peki?

Evet daha dün kurdum.

Ben buraya konu açınca oyun bana daha akıcı geliyor aradan 1-2 gün geçiyor yine akıcı gelmemeye başlıyor anlamadım gitti. Hocam BIOS'la alakalı değil. BIOS güncel. PC ile ilgili bir sıkıntı yok ayarlarda sıkıntı var bence oyun ve emülatör ama bilmiyorum artık.
Fazla anlamam ama bios'dan kaynaklı bi sıkıntı olabilir mi acaba ?

Ben buraya konu açınca oyun bana daha akıcı geliyor aradan 1-2 gün geçiyor yine akıcı gelmemeye başlıyor anlamadım gitti. Hocam BIOS'la alakalı değil. BIOS güncel. PC ile ilgili bir sıkıntı yok ayarlarda sıkıntı var bence oyun ve emülatör ama bilmiyorum artık.
Şimdi belki kızacaksınız ama insanlık halidir ya unutmuş olmayasınız dahili ekran kartını kullanmıyor değil mi emülatör.

Geri
Yukarı