PUBG niye böyle?

İmzamda geçen yıl kullandığım bileşenler mevcut. Ufak tefek güncellemeler yapıyorum ara ara. Genel olarak battle royal için; ister Intel ister AMD işlemci olsun tek çekirdek performansının olabildiğince yüksek olması ve işlemcinin maksimum yük altında 85 dereceyi geçmeyecek bir soğutmaya sahip olması gerekiyor. Uzun süreli takıntısız oynamak için de anakartın Faz yapısının sağlam, faz ve chipset soğutmasının da yeterli olması gerekmektedir. Yoğun sahnelerde FPS droplarını mümkün olan en aza indirmek ve FPS düşüşünü hemen toparlaması için Timing değerleri en iyi ramleri seçmeniz gerekiyor. Belleklerin timing değerleri iyi olmadı mı? Hem FPS dalgalanmaları çok olur hem de düşen FPS kendisini zor toparlar.

Türkiye bağlantı kaynaklı timing ve gecikme sıkıntısı var doğrudur ama çok fazla gömmüşsünüz. 13600k işlemci 3060 (12gb) ekran kartı ile 240hz monitör de 240fps sabitlenmiş şekilde oynuyorum. Maksimum düşüş gördüğüm rakam da 172fps ki onu da hissetmiyorum zaten. Gayet akıcı keyifle oynuyorum. (Toplamda 3000küsür saatim var, eski halini de bilirim.)

Abartmayalım. 30FPS nedir? En iyi işlemcim ve ekran kartı olmadığı halde 200FPS de oynuyorum. Optimizasyonu kötü kabul ediyorum ama bu kadar değil. Oynayamadığınız için kötülemek gibi şu yorumlar.

30 FPS derken gidip geliyor 90'dan 50 45 düşüyor bu arada oynamadığımı kim söyledi hocam.

30 FPS derken gidip geliyor 90'dan 50 45 düşüyor bu arada oynamadığımı kim söyledi hocam.
Hocam yine de o kadar düşük olması normal değil. Oyunun optimizasyonu kötü olabilir ama en iyi parçalarla bu değerler alacak kadar değil. Oyüzden dedim. Dogru ayarları yapmak lazım. Başka bir sorunda olabilir. Ortanın bir tık üstü seviye parçalarla 200 alıyorum düşünün yani.

Oyunu 4 senedir sürekli bazen günde aralıksız 5-6 saat 2k sabit 270 FPS ile oynuyorum. Şuana kadar donanım kaynaklı herhangi bir problem yaşamadım. Fakat Türkiye'deki internet altyapısına bağlı olarak anlık bağlandığınız server üzerinde timing ve gecikme problemleri oluyor. Bunlar da donanım kaynaklı değil tamamen Türkiye'nin yurtdışı internet çıkışı ve DNS serverlarından kaynaklı. Donanım olarak problem yaşamamak için battle royal oyunlarına yönelik bilgisayar bileşenleri kurulması gerekiyor
Çok ufak ihtimal dahi olsa bunu düşündüm, sebeplerini anlatacağım.
Türkiye bağlantı kaynaklı timing ve gecikme sıkıntısı var doğrudur ama çok fazla gömmüşsünüz. 13600k işlemci 3060 (12gb) ekran kartı ile 240hz monitör de 240fps sabitlenmiş şekilde oynuyorum. Maksimum düşüş gördüğüm rakam da 172fps ki onu da hissetmiyorum zaten. Gayet akıcı keyifle oynuyorum. (Toplamda 3000küsür saatim var, eski halini de bilirim.)
Hak veriyorum, iki kişi aklımda ki düşünceyi sunmuş. Şimdi anlatacağım

Arkadaşlar doğruya doğru ben 8Mbs internet kullanan biriyim. Oyunları bile steamde 835kbsps'de indiririm. Böyle alışmışım böyle gitmiş. Eskiden bir internetim vardı 3Mb indirme yapardı. O zaman hatırlıyorum cs go en külüstür pc de oynardım akardı. Şu son 4 yıldır 8mbs geçmek zorunda kaldık öyle kullandık ve ben 4 yıldır cs go ve pubg gibi oyunlarda sıkıntılar yaşadım. 4 Yıl içinde 2 iki sistem yükselttim düzelmemişti.
Sanırım eyyy Teknopat ailesi bu pubg'nin neden böyle olduğu büyük oranda kafamda çözüme ulaştı. İnternet kaynaklı, kötü bir tarifeymiş celladım...

Çok ufak ihtimal dahi olsa bunu düşündüm, sebeplerini anlatacağım.

Hak veriyorum, iki kişi aklımda ki düşünceyi sunmuş. Şimdi anlatacağım

Arkadaşlar doğruya doğru ben 8Mbs internet kullanan biriyim. Oyunları bile steamde 835kbsps'de indiririm. Böyle alışmışım böyle gitmiş. Eskiden bir internetim vardı 3Mb indirme yapardı. O zaman hatırlıyorum cs go en külüstür pc de oynardım akardı. Şu son 4 yıldır 8mbs geçmek zorunda kaldık öyle kullandık ve ben 4 yıldır cs go ve pubg gibi oyunlarda sıkıntılar yaşadım. 4 Yıl içinde 2 iki sistem yükselttim düzelmemişti.
Sanırım eyyy Teknopat ailesi bu pubg'nin neden böyle olduğu büyük oranda kafamda çözüme ulaştı. İnternet kaynaklı, kötü bir tarifeymiş celladım...
Tabi ki diğer arkadaşların yazdıkları da haksız bir düşünce değil. Dünyada milyonlarca insan pubg'nin optimizasyon sıkıntısı yüzünden oyunu düzgün oynayamıyor. Herkes fikrini belirttiği için teşekkürler. İyi ki varsınız🥰

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı