TR'de niye Apex Legends tutmadı?

FutureLight

Decapat
Son zamanlarda Apex ve R6 çok sardı bayağıdır oynuyorum fakat TR'de neden bilinen bir oyun değil veya neden yabancılar oyuna öldü diyorlar böyle bir oyunun TR'de tutmasını isterdim açıkçası.

TR de adamlar PUBG dışında Battle Royale oyunu bilmiyorlar çünkü. Çoğu Battle Royale oyunu PUBG'den iyi mesela.

Gerçekten acınası haldeyiz peki yabancılar neden bu oyunu kötülüyorlar çok tepki aldım oyunu sil diye.

Cross play desteği ile konsol oyuncuları aim asisst ile oyunu zehir ettiler diye biliyorum. Normalde yapılmayacak şeyleri yapıyorlar aim assist ile. PC oyuncuları çok laf etmişti bu duruma. İlk sorunuza gelirsek TR'de cidden belli oyunlar dışına çıkılmıyor. R6 ise baya iyi. Niye oynanmıyo acaba?

Türkiye'de tutmamasının nedenleri var baya aslında. Benim aklıma gelenler yukarıda denildiği gibi çok hız gerektiren bir oyun. 2. Diğer oyunlara nazaran grafikleri ağır bir oyun, yani cafede adam gibi oynayamayabilirsin. 3. Ea ve respawn bu oyunun Türkiye pazarlamasını yapmadı dolayısıyla az bir kesim kendi keşfedip oynadı. Bir de oynayanlar biraz büyük insanlar olduğu için fazla göze batmıyor yoksa ben oyunda baya Türk ile karşılaştım.

@u_888 Hocam bir de silahlardaki dengesizlik, topluluğun isteklerini göz ardı etme ve para hırsı yüzünden biraz tepki aldi bence. Klasik EA olayı.

Çünkü Riot Türkiye'den parayı kaldırıyor, türkçe dil desteği var ve sürekli güncellenen dengelenmeye çalışılan (en azından çalışılandır heralde 😁) bir oyun.

Arkadaşlarla PUBG sarıyor ve alıştık. APEX oynadım ama eski köye yeni adet getirmez zor maalesef.

Geri
Yukarı