PUBG niye böyle?

MOSYONnn

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Ne kadar kötü bir optimizasyon. Zamanında herkes alıyordu ama ben para vermemiştim. Ücretsiz deneyimleme şansım oldu iyi ki de para yedirtmemişim PUBG'ye. Her defasında tekrar indirip şans verdiğim için 1TB M.2 SSD'imden özür diliyorum. Sonuçta onun ömründen yemiş oldum. Neden mi öfkeliyim çünkü bu oyun dünyaca ünlü, o kadar para kazanıp böyle leş gibi oyun hala sergiliyorlar ya dencek söz yok...

Ya canavar gibi PC de olsa araba sürerken takılmalar, silah sesi gelince takılmalar, saçma saçma FPS düşmeleri. Adamlar karşı karşıya gelince FPS duraksamaları.
Benim gerçekten merak ettiğim bir şey var eyy Technopat forumu şu oyunu aralıksız sadece 1 saat yağ gibi oynayan var mı? Hayır yani hata bende mi anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet çok iyi sisteminiz olsada fps değişken ve yetersiz olabiliyor.
Ancak takılmalar gibi sorunlar doğru ayarlar ile olmayabilir.
Donanımsal sorunum yok yağ gibi akıyor ama işte ağır bir oyun olduğu için fps az kalabiliyor.
Ping lag gibi sorunlarım var buda sunucu ve internet kaynaklı yapacak bişey yok.
Oyun sarıyor ne kadar kötü olsada vazgeçemedik.

Son düzenleme:
Oyunu 4 senedir sürekli bazen günde aralıksız 5-6 saat 2k sabit 270 FPS ile oynuyorum. Şuana kadar donanım kaynaklı herhangi bir problem yaşamadım. Fakat Türkiye'deki internet altyapısına bağlı olarak anlık bağlandığınız server üzerinde timing ve gecikme problemleri oluyor. Bunlar da donanım kaynaklı değil tamamen Türkiye'nin yurtdışı internet çıkışı ve DNS serverlarından kaynaklı. Donanım olarak problem yaşamamak için battle royal oyunlarına yönelik bilgisayar bileşenleri kurulması gerekiyor

Optimizasyon çöp geçen internet cafedeydim içinde en iyi işlemci ana kartlar var adam 30FPS de oynuyor.
Abartmayalım. 30fps nedir? en iyi işlemcim ve ekran kartı olmadığı halde 200fps de oynuyorum. Optimizasyonu kötü kabul ediyorum ama bu kadar değil. Oynayamadığınız için kötülemek gibi şu yorumlar.

Yaklaşık 5 senedir oynarım, bir kere bile dediğiniz takılmaları vs yaşamadım. Bence performansı da iyi ve stabil. FPS drop bile yemedim diyebilirim. Bence bi dosyaları doğrulayıp sonrasında pc'nizin driverlerı eskiyse onları güncelleyin derim. Bir de epic'den kullanıyorsanız onun yerine steam'den indirin bence. Yaşadıklarınız performansı iyi bir pc için çok garip.

Oyunu 4 senedir sürekli bazen günde aralıksız 5-6 saat 2k sabit 270 FPS ile oynuyorum. Şuana kadar donanım kaynaklı herhangi bir problem yaşamadım. Fakat Türkiye'deki internet altyapısına bağlı olarak anlık bağlandığınız server üzerinde timing ve gecikme problemleri oluyor. Bunlar da donanım kaynaklı değil tamamen Türkiye'nin yurtdışı internet çıkışı ve DNS serverlarından kaynaklı. Donanım olarak problem yaşamamak için battle royal oyunlarına yönelik bilgisayar bileşenleri kurulması gerekiyor
Battle royal oyunlarına yönelik bilgisayar bileşenleri nedir ve nereden bulunur hocam? ilkkez duydum. Tek yaptığım driverleri güncellemek.

Geri
Yukarı