PUBG "out of Memory" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Sezer_1907

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 (8+8) 2400mhz
Ekran kartı
GTX 1050 Ti 4 GB
İşlemci
i5 7300HQ
Arkadaşlar oyunu sorunsuz şekilde oynuyordum bu hatayı vermeye başladı. Daha önceden ekran kartım için çıkmış bayağı eski bir sürücüyü kullanıyordum (2017-18 yıllarında çıkmış) araştırdım sürücü güncellemem gerekiyormuş. DDU ile mevcut sürümü kaldırdım en son çıkan (516.94) sürücüyü yükledim oyunda hala aynı hatayı almaktayım. Oyun dosyalarını doğruladım 2 dosya indirdi oyuna tekrar girdim gene aynı. MSI Afterburner ile bakıyorum 10-11 GB RAM kullanımı oluyor. 11 GB olduğu an direk oyundan atıp aşağıya eklediğim ekran görüntüsündeki hatayı veriyor. Daha önceden böyle bir sorun asla yaşamadım sorunun ne olduğunu bir türlü çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 117
Artı -1 Eksi
Eki Görüntüle 1488688
Dostum ekranında bu tür karelenmeler, bozulmalar oluşuyor mu? Ekran kartı hatası olabilir.

Driverlarını güncellemeni öneririm.
Hayır böyle bir görüntü oluşmuyor. Normal oyunun kendi grafikleri görünüyor. Sürücü en günceli 9 ağustosta çıkmış DDU ile eskisini kaldırıp yenisini yükledim.

Sorun ekran kartında ise yapılabilecek bir şey yok zaten PC laptop ve eski garantisi bitmiştir.

Ekran kartımda veya herhangi bir donanımda sorun olduğunu sanmıyorum 1-2 haftadır bu hatayı veriyor. Özellikle ekran kartı sürücüsünü en eski sürümlerden birine güncelledikten sonra vermeye başladı bu hatayı. (bir süre hiçbir sorun olmadan oynadım sonradan bu sorun ortaya çıktı)

Oyunu Steam'den aldıysan oyunun dosyalarını kontrol ettir. Bunu hata raporunda belrtmiş zaten.@ege56813 arkadaşın attığı fotoğraftaki gibi oluyorsa Afterburner'daki ayarlarını indirebilirsin.

Dosyaları kontrol ettiğimi belirttim. MSI programından herhangi bir ayar yapmıyorum sadece RAM kullanımına bakıyorum. Ayarları düşürsek FPS daha fazla düşecek 70-80 FPS arası oynuyorum bunla bile zor oynanıyor.

Neden ekran kartı ve disk gibi alakasız şeyler söylüyorsunuz? Hatanın bununla hiçbir alakası yok.

Hata içerisinde RAM'in yetmediğini belirtiyor, ayarları düşürmeyi deneyin. Yine olmazsa arka plandaki uygulamaları kapatmayı deneyin.

neden ekran kartı ve disk gibi alakasız şeyler söylüyorsunuz? Hatanın bununla hiçbir alakası yok.

Hata içerisinde RAM'in yetmediğini belirtiyor, ayarları düşürmeyi deneyin. Yine olmazsa arka plandaki uygulamaları kapatmayı deneyin.

Hatanın ekran kartı sürücüsünü güncelleyince çıkmasından dolayı böyle diyorum.
Ayrıca her hata yazdığı gibi çıkmayabiliyor. Neden sorguya çeker gibi dille yazıyorsunuz anlamıyorum.

Hatanın ekran kartı sürücüsünü güncelleyince çıkmasından dolayı böyle diyoruz.

Ekran kartı sürücüsü ile birlikte çıkmasıyla alakası yok. Hata her zaman çıkabilir, önceki şeyler önce de kalıyor.
Ayrıca her hata yazdığı gibi çıkmayabiliyor. Neden sorguya çeker gibi dille yazıyorsunuz anlamıyorum.

Sorguya çeker dille demedim, ekran kartı ile alakası olmayan bir hata çünkü. Disk ile belki bir bağlantısı olabilir, çünkü hatada oyunun dosyalarının bozulmuş olabileceğini belirtiyor.

Belki sürücünü değiştirmeyi deneyebilirsin. Bir eski sürüm vs.
Deneyeceğim teşekkürler.

Neden ekran kartı ve disk gibi alakasız şeyler söylüyorsunuz? Hatanın bununla hiçbir alakası yok.

Eksiksiz bilgi vermek istedim alakası olup olmaması ile alakalı hiçbir fikrim yok.

Hatanın ekran kartı sürücüsünü güncelleyince çıkmasından dolayı böyle diyoruz.
En eski sürümde ve en yeni sürümde bu hatayı verdi. Son sürümden önceki sürümlerden tek tek deneyeceğim artık. Olmazsa format bu işi çözer ama vakit kaybettiriyor işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı