PUBG'de düşük ses sorunu

hasanerdnc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi PUBG oynarken sesler çok düşük geliyor. Youtube'den PUBG ile ilgili bir video izlerken sesler aşırı yüksek geliyor kısmak zorunda kalıyorum ancak ben oyuna açıp girdiğimde sesler oldukça düşük. %100 ses seviyesinde sesleri duymakta zorlanıyorum. CS GO oynarken sesi %50 den fazla açamıyorum bile yardım ve önerileriniz bekliyorum. Denediğim yollar ise şöyle ;

Gürültü dengelemeyi açtım işe yarıyor fakat bu kezde ayak sesleri yüksek gelip yanımdaki ateş eden adamın silah sesi gelmiyor.
Ses karıştırıcısından sesi kontrol ettim.
Ses sürücüsünü silip tekrar yükledim.
Oyunu silip tekrar kurdum ancak sorunum düzelmedi. Kullandığım kulaklık ise SS Arctis 3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi belirtin.
Özellikle ses sürücünüzün kendine ait bir programı var mı? (Dolby v.b)

Sistem özelliklerinizi belirtin.
Özellikle ses sürücünüzün kendine ait bir programı var mı? (Dolby v.b)
Sistem özelliklelerim;
Gtx 1050ti GPU
İ3 6100 CPU
Msı h110m pro vdl anakart
8gb ddr4 2100mhz ram

Realtek ses sürücüsü var sadece ayrıca kulaklığın kendinde 7.1 ses özelliği var. Hem açarak hemde açmadan stereo olarak denedim fakat bir sonuç çıkmadı.

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    99,1 KB · Görüntüleme: 1.269
Tüm bilgileri kaydet var. Ona tıklayıp oluşturulan metin belgesini Google Drive yükleyip buradan paylaşırsan sevinirim. Bu resim ile sana yardımcı olamam.

DxDiag.txt
Tüm bilgileri kaydet var. Ona tıklayıp oluşturulan metin belgesini Google Drive yükleyip buradan paylaşırsan sevinirim. Bu resim ile sana yardımcı olamam.
DxDiag.txt

Hocam benim sound devices kısmında nvidia high definition yazıyor realtek yazması gerekmiyor mu? Acaba kurmamış mıyım? Halbuki dün MSI ın kendi sitesinden ses sürücüsünü indirip kurdum başka bir şey daha mı kurmam gerekiyor realtek ile ilgili?

Anakartı modeliniz nedir? Eğer aşağıdaki Anakart'sa BIOS güncellemesi mevcut, Videodaki yolları takip ederek güncelleyin.
Destek: H110M PRO-VHL | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birde kurduğunuz sürücüleri Aygıt yöneticisinden kaldırıp Windows 10'un sunduğu güncellemeyi yüklemesini bekleyin.

Ekran Görüntüsü (68).png

Ekran Görüntüsü (69).png

Realtek ses sürücüsünü MSİ sitesinden yükle. Kurulumu çalıştır. Kurulum bittiğinde yeniden başlatman'ı isteyecektir. Yeniden başlat seçeneğine seçili iken kurulumu kapat. Sonra Bilgisayar yeniden başladığında Realtek bir daha kurulum yapacaktır. Onun kurulmasını bekle. Kurulum bittikten sonra gene yeniden başlatman'ı isteyecektir. Gene aynı işlemleri uygula ve yeniden başlat. Sonra ses sürücüsünü Aygıt yöneticisi yada DxDiag üzerinden kontrol et.

Son düzenleme:
Anakartı modeliniz nedir? Eğer aşağıdaki Anakart'sa BIOS güncellemesi mevcut, Videodaki yolları takip ederek güncelleyin.
Destek: H110M PRO-VHL | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birde kurduğunuz sürücüleri Aygıt yöneticisinden kaldırıp Windows 10'un sunduğu güncellemeyi yüklemesini bekleyin.

Eki Görüntüle 279494

Eki Görüntüle 279495

Realtek ses sürücüsünü MSİ sitesinden yükle. Kurulumu çalıştır. Kurulum bittiğinde yeniden başlatman'ı isteyecektir. Yeniden başlat seçeneğine seçili iken kurulumu kapat. Sonra Bilgisayar yeniden başladığında Realtek bir daha kurulum yapacaktır. Onun kurulmasını bekle. Kurulum bittikten sonra gene yeniden başlatman'ı isteyecektir. Gene aynı işlemleri uygula ve yeniden başlat. Sonra ses sürücüsünü Aygıt yöneticisi yada DxDiag üzerinden kontrol et.
Hocam size attım DxDiag bilgilerini.Yıkarıda da söylediğim gibi benim ses, video ve oyun denetleyicileri kısmında realtek hd yerine nvidia high definition yazıyor. O msı in siteden indirdiğim sürücüleri de kurdum dediğiniz gibi restart yaptı pc bir kaç kez ama olmadı nasıl olacak bilmiyorum.
Şunu da tekrar belirtmeliyimki cs go veyada diğer oyunlarda sesi %50 den fazla açamıyorum bile. Bu oyunda böyle bir durumla karşılaşıyorum ki daha önceden böyle değildi. Bilgisayarda mı sorun var oyunda mı anlamadım. Arkadaşıma sordum o sesler yüksek dedi.

Sorunum hala devam etmekte. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı