PUBG'de fare anlık takılma sorunu

sezerdalga

Kilopat
Daha fazla  
Bazen 1 gün yapıyor, 1 gün yapmıyor, değişkenlik gösteriyor. Sorun mouse değil kesinlikle, başka PC'de denedim mouseu. FPS 50-70-90 arası bile olsa mouseda anlık takılma oluyor. Mesela PUBG'de okula atladık, biliyorsunuz kalabalık ortamda mouseu sürekli çevirip ateş etmek gerekiyor ancak çevirmek ölüm oluyor. FPS düşmüyor ancak mouse takıla takıla dönüyor, bu da oyunda başarısız olmama sebep oluyor. Bunun çözümü nedir? Bazen yapıyor bazen yapmıyor. Sistemim şu şekilde :
  • MSI H270M anakart
  • i3 7100 işlemci
  • GTX 1050 Ti ekran kartı
  • Kingston HyperX 2400 MHz 16 GB dual channel RAM
  • 500W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Farenin markası ve modeli ne? DPI ayarlarını kaçta kullanıyorsun?
Denetim masasında fare ayarlarında ''İşaretçi hassasiyetini artır'' seçeneği açıksa kapat.
İşaretçinin hızını 3 civarına çekip DPI artırabilirsin.
Oyun içinde eğer fare hassasiyet ayarı varsa kapat.

Ekran Görüntüsü (26).png

Farenin markası ve modeli ne? DPI ayarlarını kaçta kullanıyorsun?
Denetim masasında fare ayarlarında ''İşaretçi hassasiyetini artır'' seçeneği açıksa kapat.
İşaretçinin hızını 3 civarına çekip DPI artırabilirsin.
Oyun içinde eğer fare hassasiyet ayarı varsa kapat.

Eki Görüntüle 282335
sistemin o arkadaşla neredeyse aynı bu dediğinizi denedim ama sorunum uzun zamandır devam ediyor hiçbir oyunu oynayamaz oldum acaba başka fikriniz var mı

sistemin o arkadaşla neredeyse aynı bu dediğinizi denedim ama sorunum uzun zamandır devam ediyor hiçbir oyunu oynayamaz oldum acaba başka fikriniz var mı
Yeni bir konu açın. Oradan yardımcı olmaya çalışalım.
Sistem özelliklerinizi, Sorun yaşadığınız oyun yada programları ve Diğer donanım parçalarının marka ve modellerini belirtin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı