PUBG'de performans artışı için SSD mi, RAM mi?

Teşekkür Ederim
SDD çünkü açık harita olduğu için. Sen oyuna girdiğin sırada bilgisayarından harita verilerini SDD sayesinde hızlı bir şekilde alış işler ve sana gösterir.
Haklısınız teşekkür ederim :)
Teşekkürler :)
8GB işinizi her türlü görür diye düşünüyorum. SSD almanızı tavsiye ederim.
Aynen öyle :)
Alt kısımda sadece PUBG oynuyorsan tabii ki ssd seçmen gerekiyor. 8GB ram yeterlidir fakat yinede test ederek bakmanızı tavsiye ediyorum Oyun oynadığınız sırada kaç GB ram kullanımı oluyor ? ona göre bir bakın.

Yinede SSD tercih edersiniz muhtemelen.
Oyuna girdiğim de lobi de 900 MB civarı kullanıyor yani 1 GB desek yeterli olur oyun başlayınca 1700 1800 arasın da değişiyor onca başlatma seçeneği ayarları yapmama rağmen 2GB olduğunu hiç görmedim aslında sadece PUBG değil bir çok FPS oyunlarını da oynuyorum ancak PUBG daha ağır basıyor tabi. Altta şarkı açık oluyor Chrome falan açık bırakıyorum ama kasıntı yaşamıyorum
Sonuç ne olursa olsun buraya tekrar yazarsınız.Takipteyim.
Kesinlikle geri dönüş yapacağım :)

O harita yüklenmesidir, uçak sahnesidir oynanış olmayan ara sahneler için SSD. Hızlı bir oyun deneyimi sunar kaymak gibi akar oyun. RAM alırsan nadir giren droplara çözüm olur oyun içi oynanış için RAM yükseltmesi daha iyi. Fakat 8GB RAM ile nadir drop gireceğinden SSD olabilir. Unutmamak gerek ki 1 saniyelik giren bir drop belki de oyunu 1.Bitirme şansını engelleyecektir (y)

SSD silahsa RAM de şarjördür.
Ne demişler RAM'sız windows oynamaz :):)
O harita yüklenmesidir, uçak sahnesidir oynanış olmayan ara sahneler için SSD. Hızlı bir oyun deneyimi sunar kaymak gibi akar oyun. RAM alırsan nadir giren droplara çözüm olur oyun içi oynanış için RAM yükseltmesi daha iyi. Fakat 8GB RAM ile nadir drop gireceğinden SSD olabilir. Unutmamak gerek ki 1 saniyelik giren bir drop belki de oyunu 1.Bitirme şansını engelleyecektir (y)
Son cümleniz de kesinlikle haklısınız evet ara da çok çok ufak drop yaşıyorum ancak en kısa zamanda da 8 GB daha yükselteceğim :)

Sistemimle oynuyorum. Silahların sonradan geldiği anlar oluyor. Bunu HDD ye bağlamak doğru değil. Geçen 3 kişi aynı yere atladık. Depoyu talan ettik silah yok. 3-5 saniye sonra peydah oldu silahlar.

Sistemimle oynuyorum. Silahların sonradan geldiği anlar oluyor. Bunu HDD ye bağlamak doğru değil. Geçen 3 kişi aynı yere atladık. Depoyu talan ettik silah yok. 3-5 saniye sonra peydah oldu silahlar.
İlk zamanlar tamam böyle bir durum yoktu ama sonradan evlerin geç yüklenmesi ve silahların sürekli sonradan düşmesini bu durumla bağlayabiliriz. (Bootcamp orta da ki kırmızıya atlıyorsun adamla aynı yere düşüyorsun üzerinde durduğun yerde silah var ama adam yerden bir şeyler alıyor sen göremiyorsun....)

İlk zamanlar tamam böyle bir durum yoktu ama sonradan evlerin geç yüklenmesi ve silahların sürekli sonradan düşmesini bu durumla bağlayabiliriz. (Bootcamp orta da ki kırmızıya atlıyorsun adamla aynı yere düşüyorsun üzerinde durduğun yerde silah var ama adam yerden bir şeyler alıyor sen göremiyorsun....)
O da iyiymiş. Ne zaman 2 kişi bir yere atlasak silah bulamayan hep ben oluyorum :D
Şans yok orası ayrı tabi :)

O da iyiymiş. Ne zaman 2 kişi bir yere atlasak silah bulamayan hep ben oluyorum :D
Şans yok orası ayrı tabi :)
Sen bir de onu bana sor nere de o şans..:rolleyes::LOL::ROFL::ROFL:
Sonuçları bilmek isteyen arkadaşlarımız var.
Arkadaşlar SSD Takviyesi yapılmıştır her şey gayet güzel tıkır tıkır çalışıyor ancak PUBG'yi SSD'ye kurduktan 1 hafta sonra artık fare bir tuhaf dönmeye başladı akıcılık yok fare dönüşlerinde ve oyun da da aynı şekil de mesela Fortnite oynarken fare gayet keskin dönüyor ama PUBG girince sanki kasıyormuş gibi bir hissiyat veriyor nedir problem?

Son düzenleme:
Sen bir de onu bana sor nere de o şans.:rolleyes::LOL::ROFL::ROFL:
Sonuçları bilmek isteyen arkadaşlarımız var.
Arkadaşlar SSD takviyesi yapılmıştır her şey gayet güzel tıkır tıkır çalışıyor ancak PUBG'yi SSD'ye kurduktan 1 hafta sonra artık fare bir tuhaf dönmeye başladı akıcılık yok fare dönüşlerinde ve oyun da da aynı şekil de mesela Fortnite oynarken fare gayet keskin dönüyor ama PUBG girince sanki kasıyormuş gibi bir hissiyat veriyor nedir problem?

SSD'de yeterince boş alan var. minimum 50-60 GB boş yer bırakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı