SSD ve RAM takviyesi PUBG'de performans arttırır mı?

Emirhankhn

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bende 8 GB RAM, Ryzen 3 1300X işlemci ve 1050 Ti 4 GB ekran kartı var. PUBG gibi oyunlarda uçaktan atladıktan hemen sonra 30 sn. kadar FPS drop oluşuyor oyunun ortalarında da arada oluyor ben SSD ve 8 GB RAM alsam bu sorunlar çözülür mü FPS artışı ve oyunu daha akıcı oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de R5 1600, RX 560, 16 GB RAM ve SSD'li bir sistemim var, fikir sahibi olman için yazıyorum. Droplar bende de oluyor SSD de koysan 16 GB RAM de olsa düzelmiyor. Oyun ile alakalı ve pek düzeltebilecek kapasiteleri yok herhalde aldığımda beri bu şekilde uçaktan atlarken vs. PUBG de performans için bir kuruş bile harcama bana sorarsan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun berbat. Problemin sebebi bu. FPS yüksek dahi olsa, kısa süreli droplar kendisini hissettiriyor. O kadar para kazandılar ve ortada hala leş gibi bir oyun var. Ring of Elysium'u yaptılar. O oyun bile daha güzel ve stabil.

RAM'ini 16GB'a yükseltmek, Ryzen işlemcini daha etkili kullanmana ve uygulamarda daha iyi sonuçlar almana yarayacaktır. Aynı şekilde SSD de hızlı arayüz yüklenmeleri için ve hızlı bir Windows deneyimi için güzel olur fakat sadece PUBG için yapacağım diyorsan, değmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı