PUBG'de silah önerisi

Alfirk

Kilopat
DMR olarak kararsız kaldım hangisini kullanacağıma dair. Üç silah var ama kararsızım SKS, M24, Mini 14. Evet dostlar bu silahlardan birini makineli tüfeğimin yanına alacağım ama, kararsızım hepsini denedim ama Mini 14 çok hoşuma gitti. Evet güçlü değil içlerinden en güçsüzü ama çok uzak mesafeden adam alınca hoşuma gitti. Böyle gökyüzüne kadar sekmiyor seri atış yapıyor, hiç sekmiyor, çok hoşuma gitti. Ama kafadan atışlarda tek yemez Mini 14 ile tahmin ediyorum çok güçsüz.

İşte bu yüzden kararsız kaldım M24 çok aşırı güçlü ama kurmalı ateş ettikten sonra belli bir süre kurulmasını bekliyorum ve bu sırada görüşümden kaçıyor düşman oyuncu.

SKS ise yine Mini14 gibi art arda atış yapılıyor kurmalı değil ama o da Mini14'e oranla çok sekiyor ateş ettikten sonra gökyüzünden inmesini bekliyorum nişangahın.

Sizce hangisi? Mini14 seviye 3 başlıkları yelekleri parçalar mı yoksa onu bırakıp M24 veya Kar98K mı kullanayım? Tek atıyor, kurmalı ama çok güçlüler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Atış esnasında dürbün açık iken sol tıka sadece basıp bırakmak yerine basılı tutarsanız merminin gidişatını dürbün kapanmadan görebilirsiniz. Bu sayede rakibinizi görüşünüzden kaçırmazsınız. M24, AWM'den sonra oyunun en güçlü keskin nişancı tüfeğidir. DMR türü silahlarla attığınız yere göre 3-4 atış yaparsınız. Keskin nişancı tüfekleriyle ise 1 kez atış yaparsınız.

Rakibin el, kol ve bacak bölgeleri kafasından sonra en çok hasar alan yerleridir. DMR türü silahlarda kafasına atamayacaksanız göğsüne veya karnına atmaktan daha iyidir. Aralarında en kötü DMR Mini 14'tür. 5.56 mermi kullanmasından ve diğerlerine nazaran (böyle bir kesinlik yok ama verdiği hissiyat bu yönde) daha çok sekmesi onu kendi klasında en son sıraya koymaya yetiyor. DMR türünde en çok tercih edilen silah ise SLR. Kar98 de en kolay bulunan keskin nişancı tüfeği. Bulduğunuza şükredin bence :) 3. seviye kask hariç tek atış yeterli.

Atış esnasında dürbün açık iken sol tıka sadece basıp bırakmak yerine basılı tutarsanız merminin gidişatını dürbün kapanmadan görebilirsiniz. Bu sayede rakibinizi görüşünüzden kaçırmazsınız. M24, AWM'den sonra oyunun en güçlü keskin nişancı tüfeğidir. DMR türü silahlarla attığınız yere göre 3-4 atış yaparsınız. Keskin nişancı tüfekleriyle ise 1 kez atış yaparsınız.

Rakibin el, kol ve bacak bölgeleri kafasından sonra en çok hasar alan yerleridir. DMR türü silahlarda kafasına atamayacaksanız göğsüne veya karnına atmaktan daha iyidir. Aralarında en kötü DMR Mini 14'tür. 5.56 mermi kullanmasından ve diğerlerine nazaran (böyle bir kesinlik yok ama verdiği hissiyat bu yönde) daha çok sekmesi onu kendi klasında en son sıraya koymaya yetiyor. DMR türünde en çok tercih edilen silah ise SLR. Kar98 de en kolay bulunan keskin nişancı tüfeği. Bulduğunuza şükredin bence :) 3. seviye kask hariç tek atış yeterli.
Oo hocam çok çok teşekkür ediyorum. Altın gibi bilgiler verdiniz bir çoğunu bilmiyordum mesela sol clike basılı tutup dürbünün açık kaldığı öğrenmem çok iyi oldu çok teşekkür ederim o zaman işte Kar98 K budur.

Ya hocam tekrardan çok çok teşekkür ederim. Evet gerçekten de işe yaradı sol tuşa basılı tutuyorum ve merminin gidişini görebiliyorum bunu bilmiyordum ya şimdi çok güzel oldu işte ya :)) artık ya Kar98k yada M24 kurmalı şimdi iyi oldu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı