PUGB Vulkan ile çalıştırma

İşletim sistemi
Windows 10

ByArda

Hectopat
Merhabalar, RX580 ekran kartım var ve kutusunu incelerken Vulkan teknolojisini gördüm daha sonra biraz araştırdım ve her yönüyle daha avantajlı olduğunu fark ettim. Fakat oyunların nasıl Vulkan ile başlatılacağını bilmiyorum. Bilen birisi varsa bana nasıl PUBG oyununda Vulkan kullanacağımı öğretebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, RX580 ekran kartım var ve kutusunu incelerken Vulkan teknolojisini gördüm daha sonra biraz araştırdım ve her yönüyle daha avantajlı olduğunu fark ettim. Fakat oyunların nasıl Vulkan ile başlatılacağını bilmiyorum. Bilen birisi varsa bana nasıl PUBG oyununda Vulkan kullanacağımı öğretebilir mi?
Pubg vulkan teknolojisini kullanmıyor. O teknolojiyi sadece vulkan destekli oyunlarda kullanabilirsin.

Pubg mobile'de varmış ama baktım da.

Vulkan bir APIdir. Aynı DirectX gibi. Yani bir çeşit çalıştırma ortamı. Mesela biz Windows'ta masaüstünde pencereleri oradan oraya taşırken pencerenin içeriği bize gözüküyor ya, işte bu animasyonu sağlıyan şey DirectX. Pafciyde de bunu sağlayan DirectX11. eğer Vulkan kodlarıyla yazılırsa PUBG belki çalışabilir. Vulkan SDK'sı var açık kaynak kodlu belki kodları port edebilirlerse Vulkan ile çalışabilir teorik olarak.

Geri
Yukarı