Pulse RX570 8 GB Donma ve Kilitlenme Sorunu

rnsytrk

Centipat
İşim fotoğrafçılık üzerine genelde Photoshop ve Premier kullanarak render alıyorum. Kullanmış olduğum ekran kartı Zotac NVİDİA GTX760 2 GB 256 Bit, sadece video render alırken çok kasıyordu diye ekran kartımı değiştirmek istedim. Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 8 GB 256Bit GDDR5 ekran kartını satın aldım. Geldi taktım sistemi formatlayıp her şeyi yeniden kurdum ve kullanmaya başladım, ekran kartını sürücülerini de internet sitesinden güncel driverlerini kurdum ama bilgisayarda çalışırken özellikle dosyaları Photoshop'ta açtığım zaman her dosya açılışında bilgisayar bir saniselik donuyor. Editleme işlemlerimi yaptığım zaman bazen 5 dakika sonra bazen yarım saat sonra Photoshop kitlenip kapatıyor. Eski kullandığım ekran kartım Zotac NVİDİA GTX760 2 GB 256 Bit bu ekran kartımda yukarıda bahsettiğim sorunları hiç yaşamamıştım. Belki yalnış format atmışımdır diye şüphelendim ekran kartını çıkartıp eski kullandığım GTX760 ekran kartını taktım RX570'de yaşadığım sorunları yaşamamaya başladım.
Bana bu konuda yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım?

Sistemim
i7-4790K işlemci
16 GB RAM
WIN-10 kullanıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde hala Nvidia 760 sürücüleri varken üstüne yeni AMD RX 570 sürücülerini yüklemen sorun yaratmış olabilir. DDU ile sistemdeki tüm ekran kartı sürücülerini kaldırıp daha sonra RX 570 takılıyken son AMD sürücüsünü kurmayı deneyebilirsin. Afterburner kullanıyorsan onu da devre dışı bırakabilirsin.

Sistemde hala Nvidia 760 sürücüleri varken üstüne yeni AMD RX 570 sürücülerini yüklemen sorun yaratmış olabilir. DDU ile sistemdeki tüm ekran kartı sürücülerini kaldırıp daha sonra RX 570 takılıyken son AMD sürücüsünü kurmayı deneyebilirsin. Afterburner kullanıyorsan onu da devre dışı bırakabilirsin.
Güzelce okudunuz mu? Orda formatlayip demis. Aynı sorun RX570 nitro+ ekran kartımda var. Dostum garantiye yolladım birşey yok dediler, güzel dedim Anakart, RAM felan derken geri dizdim. Açtım oyunumu cat kitlendi kaldı gene, reset attım moral 0 herkes minidumpdan bahsediyor ama ben mavi ekran yok diye bakmıyorken son yaptığında baktım. 0x0000116 hatası biraz araştırdım ekran kartı diyor herkes sonra gittim bi GT1030 buldum arkadaşımdan taktım çatır çatır oynadım. Gittim ekran kartını başka sistemlerde denedim baktım sorun oluyor. Geri yolladim hata kodlarını çıkardım koydum zarfa, daha önce gönderdiğimi sorun yok diye gönderilen kartın farklı sistemlerde de aynısını yaptığını ve farklı eķran kartı ile kendi sistemimi kullandığımda sorun olmadığını yazdım yolladim. Gene inat ederlerse hata kodu ve gönderdiğime dair belgeler hatta hata kodunun ekran kartının arızası olduğuna dair çıktıları alıp hakem heyetine gideceğim.

bilgilendirme için teşekkür ederim dostum. Satın aldığım firmayla görüştüm servise gönderdim bugün bakalım neler olacak merakla bekliyorum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı