Çözüldü PyCharm terminal başlatılınca (venv) yazması gerekirken PS yazıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustafa6789

Centipat
1627809771476.png

Kendim PyCharm üzerinden bot yapmayı düşünüyordum, lakin başlıkta da belirttiğim gibi, onu nasıl düzeltebilirim? Install discord.py komutunu kullanınca hatta verme sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

1627810103330.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu kadar. Eğer hiçbir hata yapılmamışsa kütüphane başarıyla bilgisayarınıza indirilmiş ve yüklenmiş demektir. Yüklediğiniz kütüphaneyi importlayarak kodunuzda kullanabilirsiniz.

[CODE lang="python" title="Örnek kod"]import discord
from discord.ext import commands[/CODE]
O hatayı almanızın sebebi terminal penceresinde PS yazması değil. Python kütüphanelerini yüklemek için pip adı verilen bir uygulama kullanılır. Sizin terminale pip install discord.py yazmanız gerekmekte.

[CODE lang="bash" title="Python Kütüphaneleri İndirme"]pip install <kütüphaneAdı>[/CODE]

O hatayı almanızın sebebi terminal penceresinde PS yazması değil. Python kütüphanelerini yüklemek için pip adı verilen bir uygulama kullanılır. Sizin terminale pip install discord.py yazmanız gerekmekte.

[CODE lang="bash" title="Python Kütüphaneleri İndirme"]pip install <kütüphaneAdı>[/CODE]

Dediğiniz komutu yazdım, şimdi yapmam gereken nedir?

Bu kadar. Eğer hiçbir hata yapılmamışsa kütüphane başarıyla bilgisayarınıza indirilmiş ve yüklenmiş demektir. Yüklediğiniz kütüphaneyi importlayarak kodunuzda kullanabilirsiniz.

[CODE lang="python" title="Örnek kod"]import discord

Çözüm

[CODE lang="python" title="Örnek kod"]import discord.

Teşekkürler, sorun çözüldü, Allah razı olsun.

Geri
Yukarı