PyCharm'da Terminal kısmına kod yazınca hata veriyor

MrSnape

Hectopat
Daha fazla  
Selam benim çok yazılım bilgim yok YouTube üzerinden izlediğim videolarla Discord botu yapmaya karar verdim ama terminal kısmına "install discord.py" yazdığımda;

pip : The term 'pip' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the spelling of the name, or if a path was inclu
ded, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ pip install discord.py
+ ~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (pip:String) [], CommandNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

Hatasını alıyorum. Python sürümüm 3.8.2 (son yayınlanan Python sürümünde de aynı hatayı alıyorum) ve sadece "install discord.py" kodunda değil ne yazarsam aynı hatayı alıyorum yardımcı olur musunuz?

Selam benim çok yazılım bilgim yok YouTube üzerinden izlediğim videolarla Discord botu yapmaya karar verdim ama terminal kısmına "install discord.py" yazdığımda;

pip : The term 'pip' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the spelling of the name, or if a path was inclu
+ pip install discord.py
+ ~~~

Hatasını alıyorum. Python sürümüm 3.8.2 (son yayınlanan Python sürümünde de aynı hatayı alıyorum) ve sadece "install discord.py" kodunda değil ne yazarsam aynı hatayı alıyorum yardımcı olur musunuz?
Terminale pip install "discord.py" yerine "pip3 install discord.py" yazmayı dener misiniz?

+ pip install discord.py
+ ~~~

Kod:
python -m pip install discord.py
Yine hata verirse Python'u PATH'e ekleyin.

Merhabalar, bilgisayarinizda "pip" bir cmdlet adi olarak ayarlanmamis. Sanirim CMD'den Discord.py indirmeye calisiyorsunuz halbuki bu islemi Pycharm'in sol alt kosesinde bulunan "Packages" tusuna basarak Pycharm terminalinin yerine cikan yere discord yazarak aratarak indirebilirsiniz. Eger yine olmazsa asagiya biraktigim videoyu izleyerek sorununuzu cozebilirsiniz bende ise yaradi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Büyük ihtimal sizin Python yorumlayıcınız ProgramFiles yerine AppData/Local içerisinde.

Yeniden kurmadan da sorun çözülebilir ancak en basit ve etkili yöntem bence silip tekrar kurulum yaparken "Add Python 3.x to PATH" checkbox'ını işaretlemek.

path.png

Büyük ihtimal sizin Python yorumlayıcınız ProgramFiles yerine AppData/Local içerisinde.

Yeniden kurmadan da sorun çözülebilir ancak en basit ve etkili yöntem bence silip tekrar kurulum yaparken "Add Python 3.x to PATH" checkbox'ını işaretlemek.

Eki Görüntüle 1497345
Hocam yaptım programa girip "pip install discord.py" yaptığımda bir süre yüklenip durdu, tekrar denediğimde:

WARNING: You are using pip version 19.2.3, however version 22.2.2 is available.
You should consider upgrading via the 'python -m pip install --upgrade pip' command.

Hatasını aldım "python -m pip install --upgrade pip" kodunu girdiğimde güncelleme yapıldı. Tekrardan "pip install discord.py" kodunu girdim ve yeniden hata aldım.

Geri
Yukarı