Python başlangıç için proje fikri

Nasparus

Decapat
Daha fazla  
Yeniyim, ilk yaptığım proje ekte. Çok düşündüm ama yapabileceğim bir şey bulamadım. Fikir verebilir misiniz?

Ekran Alıntısı.PNG

1644446953035.png

Ben şöyle bir şey yapmıştım vaktiyle. Kullanışsız olduğu için format atarken kurtarmadım projeyi ama yapması çok zevkliydi. Çalışma mantığı çok basit:

-Mail adresinizi ve hedefinizi giriyorsunuz (facebook.com gibi)
-Güvenlik kodunuzu giriyorsunuz (Bu kod ezberinizde ve kimse bilmiyor)
-Seçeneklerden birini seçiyorsunuz (Ben güvenlik koduna bağlı seçiyordum. Ör: |güvenlik kodu/2| gibi)
- Program arka planda yazdığınız her şeyin içine katılarak hesaplanan 3 adet şifre üretiyor ve mesela siz hep 2. şifreyi kullanıyorsunuz ve başına sonuna +* ekliyorsunuz.

Dolayısıyla kim kullanırsa kullansın, dosyayı kim ele geçirirse geçirsin bana ait hiç bir şeye ulaşamıyor. Kaynak kodlarını bilse bile yalnızca ben istediğim şekilde başarılı sonuç elde ediliyor. Kaydetme yapmıyor, aynı girdileri verdiğiniz sürece aynı çıktıyı alıyorsunuz. Ekranım ya da klavyem izlense dahi gerçek şifreye ulaşılamıyor. Bilinen hiç bir saldırı ile şifrelerime ulaşılamıyor. Ancak hep yanımda taşımam, her seferinde her bilgiyi girmem, telefon içinde hazırlamam gerekmesi gibi durumlardan dolayı kullanışsız. Ama kodlama kurcalamak için birebir.

Bunların dışında yaptığım şeyleri kolaylaştırmayı seviyorum. Örneğin uyurken ses açtığım için bilgisayarda kayıtlı bir dizinin 22dk arayla 1., 2. ve 2. bölümlerini sırayla çalışmasını sağlayan bir program yazmıştım. Ya da otomatik kapatma programını kendim yazmıştım. Basit ama kurcalaması zevkli şeyler...

Son düzenleme:
İki oyunculu adam asmaca yazabilirsin.
Bir kullanıcı tahmin edecek, diğeri tahmin edilen kelimeyi yazacak. Belirli bir yanlış yapma hakkı olabilir. Yapılan her tahminden sonra tahminin doğruluğuna göre bir çıktı olabilir. Kelimeyi (-)'lerden oluşturup bilinen harfleri kapalı kelimedeki (------- gibi) - ile replaceleyebilirsin. örn:
a----a----c gibi

Ne düzeyde olduğunu bilmediğimden en basic bunu önerebilirim.
Kolay gelsin.

Tavsiyem GUI yerine CLI programlar yapman. Ben bir dile baslarken hep sistem bilgisi gosteren bir yazilim yaparim, oyle bir şey yapabilirsin.

Görüntü işleme üzerine çalışmalar yapabilirsin. Oyun oynamayı seviyorsan görüntü işleme ile bazı oyunlarda otomasyon yapabilirsin. Keza gene görüntü işleme ile yapabileceğin şeylerin sınırı yok. Kamerada insan hareketlerini algılatıp ona göre işlemler de yaptırabilirsin. Örneğin görüntüdeki insan maske takıyor mu takmıyor mu? Bunu algılayan bir sistem yapabilirsin. GTA V de otomatik sürüş botu yapabilirsin. Bildiğin tesladaki line detection. Tabi bu sistemi ne kadar geliştireceğin de sana kalmış.

Benim tavsiyem görüntü işleme üzerine projeler yapman. Gerçekten daha eğlenceli. Hem bu bahsettiğim konular yapay zekanın giriş konuları. Burdan sonrasında yaptığın sistemi eğitip geliştiriyorsun. Görüntü işleme üzerine çalışacak olursan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Çok bir şey bildiğimden değil ama temel seviyede yardımcı olabilirim.

Bir ara eskiden kendi çapımda basit bir görüntü işleme üzerine Brawlhalla da otomasyon yapmıştım. Okul falan araya girince kaldı tabi. Videosunu aşağıya bırakıyorum belki izleyip heveslenirsin 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı