Python dilinde olan çıktıyı hangi kodla elde edilir?

şimal06

Femtopat
Daha fazla  
Ekran Görüntüsü (10).png

Adama bak direk resmi atmış gitmiş. Kardeş tam olarak ne yapacağız anlatır mısın? Tahmin mi edeceğiz yoksa?

Sanırım gözler de görmüyor Python dilinde olan çıktı yani ekran çıktısı hangi kodla elde edilir yazmıştım yazıyla?

Sanırım gözlerde görmüyor Python dilinde olan çıktı yani ekran çıktısı hangi kodla elde edilir yazmıştım yazıyla?

1
21.
321.
Şeklinde yazdıracak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1027560

Düzgünce bilgi vermiyor muyum o zaman resimdeki yazı nedir söyler misiniz?
Sanırım gözünüzde bir problem var. En kısa sürede hastaneye gitmenizi tavsiye ederim.

Resimde yazan şey: "Elde edilecek program şablonu" Peki biz bunu nasıl anlayalım? Bunu nasıl elde edeceğiz? Mesela ben bu sayıları direkt yan yana da yazdırabilirim, Veya belirli bir algoritma kurarak kendi kendini arttırarak da yazdırabilirim. Veyahut birbirlerinden çıkararak da yazdırabilirim. Veya arraylist ile de yazdırabilirim. Resimde gözüken çıktı tam olarak nedir onu da bilemeyiz. Neden çıkıyor bu çıktı? Veya neden o sayılar yan yana artarak alt alta listeleniyor. Mesela en altta n n- diye bir terim var. Nedir bu n ? Maalesef bize bu bilgileri vermediğiniz taktir de bilemeyiz.

İlk başta verseydiniz yardım edebilirdim. Fakat bana yaptığınız saygısızlıktan dolayı maalesef yardım edemem. Saygısızlığınız sebebiyle özür dilerseniz yardım edebilirim.

Sanırım gözünüzde bir problem var. En kısa sürede hastaneye gitmenizi tavsiye ederim.

Resimde yazan şey: "Elde edilecek program şablonu" Peki biz bunu nasıl anlayalım? Bunu nasıl elde edeceğiz? Mesela ben bu sayıları direkt yan yana da yazdırabilirim, Veya belirli bir algoritma kurarak kendi kendini arttırarak da yazdırabilirim. Veyahut birbirlerinden çıkararak da yazdırabilirim. Veya arraylist ile de yazdırabilirim. Resimde gözüken çıktı tam olarak nedir onu da bilemeyiz. Neden çıkıyor bu çıktı? Veya neden o sayılar yan yana artarak alt alta listeleniyor. Mesela en altta n n- diye bir terim var. Nedir bu n? Maalesef bize bu bilgileri vermediğiniz taktir de bilemeyiz.

İlk başta verseydiniz yardım edebilirdim. Fakat bana yaptığınız saygısızlıktan dolayı maalesef yardım edemem. Saygısızlığınız sebebiyle özür dilerseniz yardım edebilirim.

Arkadaşım anlamadıysan görmemezlikten gelip geçebilirsin. Uzatıp saçma sapan tartışmaya gerek yok ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım anlamadıysan görmemezlikten gelip geçebilirsin. Uzatıp saçma sapan tartışmaya gerek yok ki.
Hava atmıyorum. Aslında size saygı dersi veriyorum. Size bir şeyler katıyorum. Ama maalesef daha -ki ayırmasını dahi bilmeyen bir kişiye yardım edemem. Düşemem. İyi günler dilerim. Bu forumda Python dilini bilen baya büyük bir kitle var. Umarım aralarından birisi yardım eder :)
@şimal06 Hocam bakıyorum da kimse yardım etmemiş :D

Python:
print("1")
print("21")
print("321")

Büyüklük bende kalsın :D.

Son düzenleme:
Python:
print("1")
print("21")
print("321")

Büyüklük bende kalsın :D.
Bu ne hocam? Print kodunu mu öğretiyorsunuz acaba? Bence kişi gayet iyi açıklamış ama siz algoritmayı kuramamışsınız(basit bir algoritma) ve kişiye laf atmışsınız. Sonradan da oldukça ilkel bir kod atmışsınız.

Her neyse biz yardımımızı edelim hocama.

@şimal06

[CODE lang="python" title="Kod"]for i in range(1, 10):
for a in range(i, 0, -1):
print(a, end="")
print()
[/CODE]

[CODE lang="python" title="Çıktı"]1
21
321
4321
54321
654321
7654321
87654321
987654321[/CODE]

Hocam bu şekilde yapabilirsiniz. range(1, ...): yani oraya ne yazarsanız oraya kadar gider.

Son düzenleme:
Belirtilen ciktiyi verecek kodu Python dilinde yazin. --> Basligin duzeltilmis hali.

( Program "sablonu" degil, ciktisi. Sablon baska bir sey. )

Geri
Yukarı