Python gerçekten kolay mı?

Yazım kolaylığı dilin kolaylığını göstermez. Bir dile kolay veya zor diye yorum yapacak insanların en az bir adet kapsamlı bir kütüphane yazması gerektiğini düşünüyorum.
Bence bu insanlar hiç de "kolay" gibi bir cümle kullanmıyorlardır. Bizzat ben numpy kütüphanesinde saçımı başımı yolmuşken kim bilir bunu yazan adamlar neler çekmiştir. Kolay demek bu bebelere hakaret bence.

Diller arasında kolay demek mümkün belki ama hiç bilmeyen biri için dahi mantığı anlamak uzun sürecektir. Burada asıl nokta sürekli yazmak ve çalışmak bence. Önce ufak ufak başlayıp sonra daha da ilerleyerek, proje hazırlayarak ve bunları GitHub'da yayınlayarak belli bir öğrenim seviyesine gelebilirsin ama usta vs olamazsın bence. Mutlaka işin eğitiminin verildiği bir yere de gitmen gerekiyor.

Yazım kolaylığı dilin kolaylığını göstermez. Bir dile kolay veya zor diye yorum yapacak insanların en az bir adet kapsamlı bir kütüphane yazması gerektiğini düşünüyorum.
Bence bu insanlar hiç de "kolay" gibi bir cümle kullanmıyorlardır. Bizzat ben numpy kütüphanesinde saçımı başımı yolmuşken kim bilir bunu yazan adamlar neler çekmiştir. Kolay demek bu bebelere hakaret bence.
Daha önce programlama kategorisinde biraz dolaşmış biri "Python en kolay dil" demez. Artık nereden duymuşlarsa her konuya "Python en kolay dil" yazan bir kesim var.

Pytube dediğin binlerce satır kodla yazılmış herhangi bir kütüphanedir. pytube/pytube at master · pytube/pytube

Başkasının yazdığı kodların kullanımının pratik olması o dilin kolay olduğu anlamına gelmiyor. Madem ki "Python gerçekten çok kolay bir dildir" diyorsun, yaptığın sağlam bir projeyi göster de görelim?

Pytube dediğin binlerce satır kodla yazılmış herhangi bir kütüphanedir? pytube/pytube at master · pytube/pytube

Başkasının yazdığı kodların kullanımının pratik olması o dilin kolay olduğu anlamına gelmiyor. Mademki "Python gerçekten çok kolay bir dildir" diyorsun, yaptığın sağlam bir projeyi göster de görelim?

Merhaba,

Yeni başlayan birisi için Python kolay bir dildir. Günlük hayatta bir basit bir proje yapmak isterse de başkasının yazmış olduğu kütüphaneyi kullanıp hemen sonuç alabilir.

Bu kütüphane yazmak kolaydır anlamına gelmesin. Ben öyle bir şey demedim.

Sizce, kolay veya zor programlama dili nedir? Neye göre belirlenir? Aşağıdaki programlama dillerinden hangileri size göre kolay veya zor?

1. C / C++
2. C#
3. dart.
4. GO.
5. haskell.
6. Java.
7. JavaScript.
8. Kotlin.
9. PHP.
10. Python.
11. r
12. Ruby.
13. Rust.
14. scala.
15. Swift.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Python semantic yönüyle pratik ve kolay anlaşılır bir dildir, modül bakımından da zengindir ancak böyle olması programlama dilini kolay yapmıyor. Prototip geliştirme konusunda üzerine programlama dili tanımam. Eğer herhangi bir amacınız ya da fikriniz yoksa Python ile başlamak iyi bir fikirdir.

Hocam kolay derken zaten başlangıç için kolay olduğundan bahsediyoruz. Daha karmaşık kodlar yaptığınızda tabii daha zorlaşacaktır. Zaten bir kere bir projeye başlayınca o projeyi bitirmek için zor da olsa araştırılıyor ve bir şekilde bulunuyor nasıl yapıldığı.

Geri
Yukarı