Python öğrenmek kolay mı?

Tamam ama neye göre? :) Basit kodları ezberleyip program oluşturma başlayabilir. Fakat @berk1937 de dediği gibi, kolay söz dizimi, kolay olduğu anlamına gelmesin. :)
Kendi adıma konuşuyorum Python'da 1 ayda C#'a kıyasla daha fazla ders bitirmiştim. Ben kolaylık kısmını bunu baz alarak demiştim. Ama sizin dediğiniz de doğru.

İlk işin İngilizce öğrenmek olsun. Hangi dil ile başladığının bir önemi yok. İlgilendiğin alana göre, o alanda kullanılan dillerden biri ile işin temelini öğrenmeye başlarsın.
İngilizcem B1 seviyede, 14 yaşımdayım ama biraz daha bilgim var ve bu yaz kendimi daha geliştireceğim.

@SideWinder sizce programlama dillerinde öğrenme sırası nasıl olmalı?

Ben elektrik - elektronikçiyim, dolayısıyla bu noktada tam yargı veremem. Ama ilk başlayacak kişiler için, özellikle de lise seviyesinde, Python ideal olabilir.

Ama genelde bir sıra vermezler. Programla mantığını, algoritma mantığını kavramak önemlidir. Sonrasında da yapmak istediğine göre, kendine uygun bir dil seçip uzmanlaşmak gerekir. Ama forumdaki daha deneyimli kişilere sormak gerekir.

İlk sağlam bir İngilizce gerekli bu arada. :)

Bu işin dibi derya. Python öğrenmek ve ilerlemek buzdağı ise Türkçe ile sadece görünen kısmında ilerleyebilirsiniz.

Bir sorum daha var Python düşük sistemde olur mu? Bu yaz PC toplayacağız ama daha var, benim laptopun işlemcisi Intel Celeron N2820, RAM 4 GB. Sizce bu özelliklerde olur mu?
İngilizce seviyesi ile bitmiyor bu iş. Mesleki İngilizce'de önemli. Her mesleğin bir dili vardır. Türkçe kaynaklar bir yere kadar.

Peki önerdiğiniz kaynak var mı mesleki İngilizce öğrenebileceğim?

Ben elektrik - elektronikçiyim, dolayısıyla bu noktada tam yargı veremem. Ama ilk başlayacak kişiler için, özellikle de lise seviyesinde, Python ideal olabilir.

Ama genelde bir sıra vermezler. Programla mantığını, algoritma mantığını kavramak önemlidir. Sonrasında da yapmak istediğine göre, kendine uygun bir dil seçip uzmanlaşmak gerekir. Ama forumdaki daha deneyimli kişilere sormak gerekir.

İlk sağlam bir İngilizce gerekli bu arada. :)
Ben de inşallah bu sene üniversiteye yerleşeceğim ancak elektrik-elektronik ile bilgisayar mühendisliği arasında kaldım. Hem programlamaya yeteneğim var hem de elektriğe siz olsanız ne yapardınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı