Python gerçekten kolay mı?

TRMKTR

Centipat
Yer
Konya
Çoğu kişi Python'ın kolay olduğunu söylüyor ve bence haklılar. Sonuçta mesela Java veya C# gibi diller zorunlu olarak değişkenleri tanımlamamızı istiyor. Ben de babama bir söz verdim. Kodlamayı öğreneceğim ama nasıl öğreneceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Daha önce Java'ya başlayıp, 3-4 hafta sonra bırakmıştım. Şimdi ise Python'la başlayayım diyorum ama Python'un gerçekten kolay olup olmadığını bilmiyorum. Bir keresinde bir yazıda aslında Python'ın sanıldığı kadar kolay olmadığını okumuştum. Bu da beni korkuttu. Python sizce kolay mı? Eğer kolay ise neden kolay? Diğer dillerden farkı ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişiye göre değişir ama basit bir dil Python ben meslek lisesi bilişim okuyorum hocalardan daha iyi YouTube Udemy'deki hocalar anlatıyor.

Çoğu kişi Python'ın kolay olduğunu söylüyor ve bence haklılar. Sonuçta mesela Java veya C# gibi diller zorunlu olarak değişkenleri tanımlamamızı istiyor. Ben de babama bir söz verdim. Kodlamayı öğreneceğim ama nasıl öğreneceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Daha önce Java'ya başlayıp, 3-4 hafta sonra bırakmıştım. Şimdi ise Python'la başlayayım diyorum ama Python'un gerçekten kolay olup olmadığını bilmiyorum. Bir keresinde bir yazıda aslında Python'ın sanıldığı kadar kolay olmadığını okumuştum. Bu da beni korkuttu. Python sizce kolay mı? Eğer kolay ise neden kolay? Diğer dillerden farkı ne?
Hocam kolaylık zorluktan çok nerede kullanacağınız önemli yapay zeka istiyorsanız python en iyisi bana göre. Java çok zor dildir C# yada Python önerim size.

Bu biraz sana bağlı bir şey ama açıkçası ilk önce temel mantığını kavramak lazim ve ezber yapma öğrenmeye çalış bırakma 1 yılda öğrenirsin.

Hocam Java'ya başladım ama hem okul hem kodlama bir arada gitmedi ve biraz da kafamı karıştırmaya başladı ben de bırakmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Python gerçekten de kolay. Hatta ben Python'u derslerini izleyerek değil önceden yapılmış Python programlarının koduna bakarak öğrendim.
Neden kolay diyecek olursanız da C dilinde input almak için bazı yerlerde 3 bazı yerlerde 4 satır kod girmeniz gerekebiliyor. Python'da input("Soru:") yazarak daha basit bir biçimde input alabiliyorsunuz.
Yani kolay dediğimiz şey daha basit kullanışlı ve diğer dillerde uzun yazdığınız kodları burada kısa şekilde yazabiliyorsunuz. Ama bir sorunu var. C ile program yazınca hızlı bir biçimde açılırken Python'da daha yavaş açılıyor.

Hocam Python gerçekten de kolay. Hatta ben Python'u derslerini izleyerek değil önceden yapılmış Python programlarının koduna bakarak öğrendim.
Neden kolay diyecek olursanız da C dilinde input almak için bazı yerlerde 3 bazı yerlerde 4 satır kod girmeniz gerekebiliyor. Python'da input("soru:") yazarak daha basit bir biçimde input alabiliyorsunuz.
Yani kolay dediğimiz şey daha basit kullanışlı ve diğer dillerde uzun yazdığınız kodları burada kısa şekilde yazabiliyorsunuz. Ama bir sorunu var. C ile program yazınca hızlı bir biçimde açılırken Python'da daha yavaş açılıyor.

Tamam hocam sağ olun. Peki Python'u öğrendikten sonra diğer dillere daha zor mu geçerim? Ya da ne kadar sürede alışabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı