Python için ne seviyede matematik bilmemiz lazım?

@Nizel G
Numpy, Pandas, TensorFlow vb. kütüphaneleri önerip. Boş ver matematiği demek de epik olmuş. En azında bir lineer cebir falan deseydin hocam ya :D.
Hocam ben açtım aklımın vanasını otomatiğe bağladım bir noktadan sonra. Konu sahibi korkmasa bari, 10 yıllık plan var yukarıdaki mesajda :D

Python bu saydığın alanların çoğunda özellikle işin tekerleği kullanan değil de icat eden kısmında olmak istiyorsan. Matematik bilginin en az üniversite düzeyinde olması lazım.(Gerçek bir üniversiteden bahsediyorum.)

Sizce de gerçek bu değil mi?
Doğru. Listeyi yazarken nasıl başladığımı unuttuğum kısım belli zaten,
  • Python ile veri analizi ve veri bilimi kütüphaneleri (numpy, pandas, matplotlib, vb.).
Bundan sonra aklımda "matematik öğrenmeden yazılım" değil de şey vardı "ne olduğunu öğrense yeter, oturup da spagetti yemek kadar basit bir şekilde yapamasa da olur"

Umarım bu başlıklardan korkmaz ve şansını dener. Mesaja başlarken de dediğim gibi birçok başlık verdim ve bu başlıklardan yola çıkarak göreceği şeyler ile bilgisayar dünyasına rahatlıkla girebileceğini düşünüyorum.

Aslında bu mesajı makroya kaydetmek lazım :D

@Nizel G
Numpy, Pandas, TensorFlow vb. kütüphaneleri önerip. Boş ver matematiği demek de epik olmuş. En azında bir lineer cebir falan deseydin hocam ya :D.
Python bu saydığın alanların çoğunda özellikle işin tekerleği kullanan değil de icat eden kısmında olmak istiyorsan. Matematik bilginin en az üniversite düzeyinde olması lazım.(Gerçek bir üniversiteden bahsediyorum.)

Sizce de gerçek bu değil mi?
İşin tekerleğini kullansam, mantığını anlasam, yazmayı öğrensem yeterlidir benim için; zaten hedefim programlar filanda oluşturmak değil. Sadece anlamak ne olduğunu nasıl çalıştığını anlamak...

Hocam ben açtım aklımın vanasını otomatiğe bağladım bir noktadan sonra. Konu sahibi korkmasa bari, 10 yıllık plan var yukarıdaki mesajda :D

Doğru. Listeyi yazarken nasıl başladığımı unuttuğum kısım belli zaten,
  • Python ile veri analizi ve veri bilimi kütüphaneleri (numpy, pandas, matplotlib, vb.).
Bundan sonra aklımda "matematik öğrenmeden yazılım" değil de şey vardı "ne olduğunu öğrense yeter, oturup da spagetti yemek kadar basit bir şekilde yapamasa da olur"

Umarım bu başlıklardan korkmaz ve şansını dener. Mesaja başlarken de dediğim gibi birçok başlık verdim ve bu başlıklardan yola çıkarak göreceği şeyler ile bilgisayar dünyasına rahatlıkla girebileceğini düşünüyorum.

Aslında bu mesajı makroya kaydetmek lazım :D
Korksam başlamazdım :D.

Son düzenleme:
@erkds12345 birçok insanın senin gibi başladığını ve çok iyi noktalara geldiğini söylemem gerek. Mesela ben de hobi işlerimi yapmak için kullanıyorum çok gelişmek gibi bir niyetim yok. Yolda ilerlerken senin gibi insanların beni geçip çok iyi yerlere geldiklerini gördüm pes etmezsen yükselirsin.

Bu forumda da çok değerli insanlar var. Hocamın attığı roadmap de şahsen çok güzel. Bu forumu da bırakma.

Geri
Yukarı