Python ile basit olarak ne yapılır?

Hocam dairenin alanını hesaplamayı tamamladım.
Öncelikle bende seneki gibiyim sana önereceğim ağırlık indeksi ile ilgili yapabilirsin ya da daire çevre alan hesaplayıcısı yapabilirsin.

1. Kelime tahmini oyunu: Kullanıcıya bir kelime verilir ve kullanıcının bu kelimeyi tahmin etmesi istenir. Kullanıcının yanıtlarına göre bir ipucu verilir.
  2. Şifreleme programı: Kullanıcının girdiği metinleri şifrelemek ve şifreli metinleri çözmek için bir program yazabilirsiniz. Örneğin, Caesar şifrelemesi veya Vigenere şifrelemesi gibi basit şifreleme yöntemlerini uygulayabilirsiniz.
  3. Hava durumu uygulaması: Hava durumu API'lerini kullanarak, kullanıcının konumuna göre güncel hava durumunu gösteren bir program yazabilirsiniz.
  4. Yapay zeka sohbet botu: Kullanıcıyla sohbet edebilen ve cevaplar verebilen bir yapay zeka sohbet botu oluşturabilirsiniz. Örneğin, ChatterBot kütüphanesi kullanabilirsiniz.
  5. Sudoku çözücü: Kullanıcının girdiği bir Sudoku bulmacasını çözen bir program yazabilirsiniz. Örneğin, backtracking algoritmasını kullanabilirsiniz.
  6. Kütüphane otomasyonu: Kütüphane kitaplarını ve ödünç alma işlemlerini kaydeden bir program yazabilirsiniz. Örneğin, SQLite3 veri tabanı modülünü kullanabilirsiniz.
  7. Web scraper: Belirli bir web sitesinden veri çeken bir program yazabilirsiniz. Örneğin, Beautiful Soup kütüphanesi kullanarak bir haber sitesinden başlıkları toplayabilirsiniz.

(Alıntıdır)

Hocam daha başındayım, böyle şeyler biraz zorlu ve bilgi gerekteren şeyler gibi.

Hocam dairenin alanını hesaplamayı tamamladım.

Hocam daha başındayım, böyle şeyler biraz zorlu ve bilgi gerekteren şeyler gibi.
  1. Sayı tahmin oyunu: Kullanıcının 1 ile 100 arasındaki bir sayıyı tahmin etmesi istenir. Program, kullanıcının yanıtlarına göre bir ipucu verir.
  2. Çarpım tablosu: Kullanıcının girdiği sayıya göre çarpım tablosu oluşturan bir program yazabilirsiniz.
  3. Kelime sayacı: Kullanıcının girdiği bir metindeki kelime sayısını hesaplayan bir program yazabilirsiniz.
  4. Tic-Tac-Toe oyunu: Kullanıcının bilgisayarla oynadığı bir Tic-Tac-Toe oyunu yazabilirsiniz.
  5. Zamanlayıcı: Kullanıcının belirlediği bir zaman aralığını sayan bir program yazabilirsiniz.
  6. Basit hesap makinesi: Kullanıcının dört temel matematik işlemi yapabileceği bir hesap makinesi yazabilirsiniz.
  7. Bilgi testi: Kullanıcının cevapladığı sorulara göre bir bilgi testi yazabilirsiniz.
  8. Şanslı sayı: Kullanıcının girdiği sayıya göre, programın belirlediği şanslı bir sayıyla karşılaştıran bir program yazabilirsiniz.

(Alıntıdır.)

Hocam şöyle bir şey yaptım nasıl olmuş biraz basit ama yeni başlayan biri için sizce nasıl?

Python:
kullanıcı=input("Kullanıcı Adınızı Girin: ")
şifre=input("Şifrenizi Girin: ")
Doğum=int(input("Doğum Tarihinizi Girin: "))
print("Bilgileriniz Kaydediliyor....")
import time
a=3
while (a > 0):
 print (a)
 time.sleep(1)
 a -= 1
print("Tebrikler, Kayıt Olmayı Başardınız!")
print("Birazdan Lobiye Aktarılacaksınız, Lütfen Bekleyin")
import time
a = 5
while (a>0):
 print (a)
 time.sleep(1)
 a -= 1

Ne oluyor tam olarak recapthca?
Ben robot değilim kontrolü. Rastgele yazı üretip kullanıcının o yazıyı girip girmediğini kontrol etme.
177430e5f333b6a4b00ac6b82a47287a3972fe96.png

Hocam şöyle bir şey yaptım nasıl olmuş biraz basit ama yeni başlayan biri için sizce nasıl?

Python:
kullanıcı=input("Kullanıcı Adınızı Girin: ")
şifre=input("Şifrenizi Girin: ")
Doğum=int(input("Doğum Tarihinizi Girin: "))
print("Bilgileriniz Kaydediliyor....")
import time
a=3
while (a > 0):
 print (a)
 time.sleep(1)
 a -= 1
print("Tebrikler, Kayıt Olmayı Başardınız!")
print("Birazdan Lobiye Aktarılacaksınız, Lütfen Bekleyin")
import time
a = 5
while (a>0):
 print (a)
 time.sleep(1)
 a -= 1

Lobite aktarılıyorsun gibi kısımları kaldır. Aldığığın değerleri dosya işelmleri ile bir dosyasa yazabilir sonra orada giriş yaparken kontrol edebilirsin. Ya da Sqllite öğrenebilirsin ki öneririm.

Python`a yeni başladım. Sadece 4 işlem ve hesap makinesi yapabiliyorum (uygulama olan hesap makinesi değil). Neler yapabilirim basit bir şekilde? Çok fazla şey bilmiyorum.
PyAutoGui kütüphanesini indir. Basit makrolar yapabilirsin hatta complex bile yapabilirsin.

Lobite aktarılıyorsun gibi kısımları kaldır. Aldığığın değerleri dosya işelmleri ile bir dosyasa yazabilir sonra orada giriş yaparken kontrol edebilirsin. Ya da Sqllite öğrenebilirsin ki öneririm.
Pek bişey anladım diyemem. Biraz daha BASİT şekilde anlatabilir misiniz?

PyAutoGui kütüphanesini indir. Basit makrolar yapabilirsin hatta complex bile yapabilirsin.
indirdim rar dosyasını ama daha sonra ne yapmam lazım hiç bişey anlamadım?

Geri
Yukarı