Python ile ne yapılır?

KRΑTOS

Hectopat
Yer
Brezilya, Rio De Janeiro
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Bilgisayar Mühendisliği
Bir kurs aldım ve artık Python biliyorum diyecek seviyedeyim. Ama Python benim ne işime yarayacak? Neler yapabilirm? Veya bu bilgimin üstüne bir şeyler koyup başka şeyler yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kurs aldım ve artık Python biliyorum diyecek seviyedeyim. Ama Python benim ne işime yarayacak? Neler yapabilirm? Veya bu bilgimin üstüne bir şeyler koyup başka şeyler yapabilir miyim?
Hangi uygulamayı ve ne yapmak istediğini düşün ve ona göre örnek projelere bak sonra ise bilgin ile projeye başla.

(Alana göre gerekli bilgileri öğrendikten sonra) Web Geliştirebilirsin, Yapay Zeka öğretebilirsin, Veri Analizi yapabilirsin, Basit Masaüstü uygulamaları, oyunlar vs. de yapabilirsin.. Fakat genellikle kullanım alanı Yapay Zeka diye biliyorum.

Python maalesef bir kursla olacak birşey değil. Öğrenmen gereken onlarca kütüphane var birşeyler yapmak istiyorsan.

Merhaba, bir dili tamami ile bilemezsiniz. Fakat Python ile neler yapabilirsiniz bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışacağım...

Öncelikle web siteleri, Django ve benzeri frameworkler ile bir web sitesi geliştirebilirsiniz(Pek önermem.)
Veri analizleri, Python veri analizi konusunda çok yararlı bir dil.
Oyun. Python ile oyun yapabilirsiniz.
Mobil uygulama da yapabilirsiniz, detaylarını pek hatırlamıyorum.
Robotik kodlama.
Görseller üzerinde çalışma.
PyQt5 veya farklı kütüphaneler ile masaüstü uygulamalar geliştirmek.

Ve bir çok şey daha, peki ya doğru karar mı?

Açıkçası bende Python ile yazılıma başladım, bir süre sonra aradığım dilin o olmadığına karar verip Front End serüvenine atıldım, şimdi ise C#'dayım.

Bir dile çalışmadan önce ne istediğini iyice düşünmeli ve o dilin kod yapısını öğrenmeden önce hangi amaca hizmet ettiğine göz atmalısın ki zaman kaybetmeyesin. "Python ne işime yarayacak?" sorusu ile Python öğrenme serüveninin şu şekilde geliştiğini düşünüyorum:

"Yazılıma başlayayım, ama kolay bir dil ile! Maksat bir dil bileyim."

Önemli olan dilin kolaylığı değil, işlevidir. C ile programlama öğrenen birisi ile, Python ile öğrenen birisi pek karşılaştırılamaz, fakat C'nin syntaxi çoğu dil ile benzer Python'a nazaran. Bu sadece bir örnekti. Başarılar dilerim.

Bu "<Programlama_Dili> ile ne yapilir?" soru kalibinin arkasindaki motivasyon nedir?

Ogrendik ama ne yapacagimizi bilmiyoruz diyorsaniz zaten ogrenememissinizdir.
Dilin yeteneklerini, neyi iyi yapip neyi yapamayacagini soruyorsaniz da ogrenememissinizdir.

Bu sebeple surekli "okulunu okuyun" diyip duruyorum bu bolumde. Temel programlama dilleri bilgisi olan insan bu tarz sorularla gelmez.

Python -> Multi-paradigm interpreted GPL.
Bu tanimi bilen ama hayatinda Python gormemis insan %99 oraninda kapsami tahmin edebilir.

Geri
Yukarı