Python ile kariyer önerisi

bilinmiyor9

Centipat
Daha fazla  
Python dili bilgisine sahibim hiç yazılımcı olarak çalışmadım ve bazı web yazılım şirketleri staj için onlarla çalışabileceğimi söylediler, orta seviye ingilizcem var yurt dışı kaynaklı bir işe nasıl başvurabilirim ve Home Office çalışma isteğinde nasıl bulunabilirim veya çalışma izni ile orada nasıl kalabilirim? Örneğin Amerika, İsviçre vb.

Biraz lafı uzattım farkındayım ama kısaca bana lazım olan şey yurt dışında Python yazılımcısı olarak nasıl çalışabilirim?

Python dili bilgisine sahibim hiç yazılımcı olarak çalışmadım ve bazı web yazılım şirketleri staj için onlarla çalışabileceğimi söylediler, orta seviye ingilizcem var yurt dışı kaynaklı bir işe nasıl başvurabilirim ve Home Office çalışma isteğinde nasıl bulunabilirim veya çalışma izni ile orada nasıl kalabilirim? Örneğin Amerika, İsviçre vb.

Biraz lafı uzattım farkındayım ama kısaca bana lazım olan şey yurt dışında Python yazılımcısı olarak nasıl çalışabilirim?
Hangi kütüphaneleri biliyorsunuz? Bir de sadece python mu biliyorsunuz?

OOP ve SQLite veri tabanını biliyorum hocam, micropython dilini de biliyorum Raspberry Pi ile projelerde yapıyorum ve iyi seviye Kali Linux bilgim var.

@Majifon
Büyük bir firma ile çalışmıyorsanız yurt dışında muhtemelen python yazılımcısı olamazsınız, yurt dışına çalışan bir yazılımcı olabilirsiniz. Veri tabanlarını bilmeniz güzel ancak bunları herhangi bir projede kullanmanız gerek. Tecrübe olarak gösterebilmeniz için. Örneğin sizi biri işe alacağında bak ben bunları yaptım yaptım şeklinde. Projenizle alakalı topluluklarda gezerseniz iş alım ile alakalı bir sürü ilan bulabilirsiniz. Yoksa şuraya başvurun bulursunuz diyebileceğim bir yer yok.

@Majifon hocam daha yaşım 17 üniversite kazanmam zor, Raspberry Pi ile projelerim (ufak sanal asistanlar, siteler için webserver, ufak RFID vs programlamalar...) Ve Kali Linux bilgim var Python'u onun üzerinde öğrendim ve uyguladım çoğu patch olsun tool olsun kaliye aşinayım, bana ufak bir öğüt amaçlı bilgi verebilir misiniz kendimi nasıl geliştirebilirim? Şu an büyük büyük bir çıkmazdayım inanın.

Hocam diplomasız bu iş zor olur özellikle yurt dışında kalmak, freelancer olarak iş kovalayabilirsin orada da çok fazla yazılımcı var aralarından sıyrılman çok zor piyasa eskisi gibi değil, çok fazla yazılımcı var sana tavsiyem diploma al, onun haricinde ise kendi uygulamanı geliştirmen ve bunun üzerinden para kazanman diplomasız en makul şansın diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı