Yazılım konusunda kariyer planlaması

• Konuyu başlatan tet
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 1B

tet

Hectopat
Bu konunun yeri burası mı olmalıydı emin değilim ama herhalde en uygun yer burası olurdu diye düşündüm. Öncelikle ben yazılım konusunda pek tecrübeli biri değilim ama birkaç yıldır ufak ufak kendi çapımda öğreniyorum son zamanlarda kafamı çokça karıştıran beni ikilemlerde bırakan bir durum var. Şöyle ki ben aslında oyun yapmak istiyorum ve bu sektörün içinde çalışmak istiyorum fakat hepimizin olduğu gibi para kazanmaya da ihtiyacım var. Türkiye'de oyun sektörü şimdilik çok da büyük sayılmaz en azından Front-End - Back-End alanlarındaki iş ilanlarıyla kıyaslarsak oyun sektörü çok çok geride kalıyor. Ben şu an mecburen web geliştirme ile ilgileniyorum sırf para kazanabilmek için fakat insan böyle mecburen bir şeyle ilgilenince pek fazla ilerleyemiyor ve süreç de hiç verimli geçmiyor öğrenmekte bile zorluk çektiğimi söyleyebilirim çünkü mecburi olarak yapıyorum ve aklım daima oyun yapma işlerinde kalıyor. Şimdi merak ettiğim şey acaba buralarda sektör konusunda ve bu durum konusunda tecrübeli bilgili birileri var mı siz olsanız hangi yolu tercih ederdiniz? Oyun yolunu seçip sevdiğim işi yapmak ama aynı zamanda risk mi almalıyım yoksa daha az sevdiğim yolu seçip para konusunda kendimi garantiye mi almalıyım? Yorumlarınızı merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı