Python ile web programlama, web site ve mobil uygulama yapılabilir mi?

Web programlamada backend için Django ile kullanılabilir.

Backend içinde javascript kullanabilirsiniz. Bunuda düşünün bence.

Son düzenleme:
Web programlamada backend için Django ile kullanılabilir. Frontend kısmında yine JavaScript'e ihtiyacınız olacak tabii ki.

Backend içinde JavaScript kullanabilirsiniz. Bunu da düşünün bence.

Nasıl yani? Anlamadım. Django içinde zaten HTML ve CSS kullanınca JavaScript'e ne gerek kalacak. Ya da nasıl alucak. Bir yazı falan varsa link atabilir misniz hocam? Kafam çok karıştı da . :|

Nasıl yani? Anlamadım. Django içinde zaten HTML ve CSS kullanınca JavaScript'e ne gerek kalacak. Ya da nasıl alucak. Bir yazı falan varsa link atabilir misniz hocam? Kafam çok karıştı da . :|
Özür diliyorum hocam. Benimde kafa gitmiş, django için javascript'e ihtiyacınız yok.

Benim tavsiyem sıra sıra gitmeniz olur. Öncelikle bir kaç ayınızda HTML ve CSS ile uğraşmanız iyi olur. Sonrasında JavaScript, node.js öğrenip hemen hemen çoğu şeyi yapabilecek duruma gelirsiniz. Tabiki Python öğrenmekte kararlıysanız JavaScript pek gerek yok. (Şu anlık)

Benim tavsiyem sıra sıra gitmeniz olur. Öncelikle bir kaç ayınızda HTML ve CSS ile uğraşmanız iyi olur. Sonrasında JavaScript, node.js öğrenip hemen hemen çoğu şeyi yapabilecek duruma gelirsiniz. Tabiki Python öğrenmekte kararlıysanız JavaScript pek gerek yok. (Şu anlık)
Yav bir taraf diyorki django öğren. Bir taraf diyor ki javascript öğren daha kolay olur. Galiba yapılacak en iyi seçim kafama göre olucak. Seçim yapmamak daha kötü. :)

Özür diliyorum hocam. Benim de kafa gitmiş, Django için JavaScript'e ihtiyacınız yok.

Hocam bir ara konusunu açmıştım forum konusunu. Sizce JavaScript ile mi Django ile mi daha kolay olur yapması ya da daha iyi olur?

Son düzenleme:
Yav bir taraf diyorki django öğren. Bir taraf diyor ki javascript öğren daha kolay olur. Galiba yapılacak en iyi seçim kafama göre olucak. Seçim yapmamak daha kötü. :)

Hocam bir ara konusunu açmıştım forum konusunu. Sizce JavaScript ile mi Django ile mi daha kolay olur yapması ya da daha iyi olur?
Eğer ilerleyen zamanlarda yazılımı iş olarak yapmak istiyorsanız ve web'den devam edecekseniz kesinlikle JavaScript daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı